xyz uzantısı
15 Kas, 2017 18:00 tarihinde eklendi

xyz uzantısı

xyz uzantısı

XYZ Uzantısı

Xyz uzantısı hakkında yazmak istedim. Nedeni ise xyz uzantısı yok pahasına satıyor. Çünkü çok ucuz ilk yıl 5 tlye satılıyor. Buda bu uzantının hızlı ve popüler olmasını sağlıyor. Kampanyalı hali 5 tl ve malesef  ki bende xyz uzantısı satın aldım yeniakim alırken ilk önce (yeniakim.xyz) yaptım. Bir süre sonra xyz uzantısının hiç bir şeye yaramadığını hatta sitenin değerini düşürdüğünü fark ettim. Örneğin ben xyz uzantısını aldığımda 11 eylülde aldım ve 50 boyunca (yeniakim.xyz) olarak devam ettim. Daha sonra kime söylesem olumsuz yanıtlar aldım.

Örneğin en yakın arkadaşlarıma yeniakim.xyz deyince bana söyledikleri ilk şey neden xyz yaptın.
Hatta ilk söylediğimde bazı kişiler sitemin (+18) site olduğunu zannediyordu.

Sitemin linkini bazen kişilere gönderiyordum. Çoğu kişi tıklamıyordu. Virüs sitesi falan olduğunu düşünen bile vardı.

Anlayacağınız üzere xyz uzantısında 2 ay boyunca sitem rezilik çekti. Hatta size şöyle diyebilirim xyz uzantılı domain alacağınıza bloggerden ücretsiz site açın daha mantıklı. Blog açma yazımda ücretsiz site açmayın demiştim fakat xyz uzantısı ile alacağınıza ücretsiz site açın daha yararlı çıkarsınız.

Ayrıca ben xyz uzantılı sitemi yeni aldığım net uzantılı domaine taşımaya karar verdim ve sonuç hüsran oldu. Taşımayı başarısız yaptım ve tüm yazılarım sıfırlandı.

Xyz uzantısı ilk yıl 5 tl olmasına rağmen daha sonra ki yıllarda ayrıca 38 tl olması başka bir olumsuzluk.

Ben xyz uzantısından çektiğim rezillik ve olumsuzlukları için kırgınım. Ve ayrıca webmaster sitelerinde xyz uzantısı  almadan önce araştırdım fakat hiç biri olumsuz bir şey olduğunu yazmamıştı. Hatta çoğu site olumlu yorumlar yapmıştı. Ama size tavsiyem onlara asla inanmamanız. Çünkü ben hala kırgınım o araştırma yaptığım sitelere.

50 günlük emeğim sadece uzantı farkından dolayı gitti. İyi ki erken karar verdim.

Sizinde bu yanlışa düşmemeniz için bunu özel olarak yazmış oldum.

Uzantı incelemesinde  bunu yazmadım çünkü buna özel bir başlık açmak istedim.

Hatalar insana çoğu şeyi en iyi şekilde anlatır ama insan ömrü kısadır. Her şeyi hatalardan öğrenemez bazende başkalarının hatalarından ders çıkarmak gerek.

Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için Mavi Dergi teşekkür eder.
Aklınıza takılan her şey için yorum yapabilirsiniz. Özel olarak sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

avatar
12 Yapılan Yorumlar
5 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
12 Yorum yazarları
Alan adı seçimi - Alan adı seçerken nelere dikkat etmeliyiz - Domain seçimiUtku Garipomeri mansurBallı SopranoÖmer DOĞAN Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] daha sonra başka uzantı alırım diye düşünüyor. Asla böyle bir hataya düşmeyin çünkü xyz uzantısı seo açısından yükselmeniz çok […]

Utku Garip
Ziyaretçi
Utku Garip

xyz uzantısı hakkındaki bilgilendirme yazınız için çok teşekkür ederim. Yazınızda belirttiğiniz gbi xyzuzantısının kötü bir ünü var, neredeyse herkez .xyz = +18 diye bir önyargıya sahip. Bu önyargının aşılması adına bu yazınızı çok beğendim.

omeri mansur
Ziyaretçi
omeri mansur

XYZ domaini hakkında detaylı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. com ve net daha iyisi bu konuda.

Ballı Soprano
Ziyaretçi
Ballı Soprano

İnsan neden gidip .xyz uzantısı alır ki? Belki domain ismi sonrası .xyz çok mantıklı oluyordur o nedenle olabilir. ….yiz.biz gibi 😉

Ömer DOĞAN
Ziyaretçi
Ömer DOĞAN

xyz uzantısı ile ilgili yanlış bilinenler ve doğru bilgiler hakkında detaylı bir çalışma olmuş, araştırma var bilgi var ilgili kişiler için doyurucu özgün bir içerik olmuş, eline emeğine sağlık admin.

Fatih Yetim
Ziyaretçi
Fatih Yetim

teşekkürler yorumunuz için daha çok özgün yazı girmeye ve sizi daha çok bilgilendirmeye çalışacağız.

mustafa3417
Ziyaretçi
mustafa3417

merhaba buna sonuna kadar katılıyorum bendede xyz var ilk aldığımda çok ucuz şimdi 12.90 dolar yenilemeye istiyor adaletmi yeni alırsan 0.80 sent 2.sene 12.90 dolar

Fatih Yetim
Ziyaretçi
Fatih Yetim

bencede xyz uzantısını eğer siten yeniyse değiştir. çünkü hiç bir zaman adam akıllı bir şekilde yüksek hit elde edemezsin.şahsen ben xyz domainikulandım yeniakim.xyz mesela bunu tıkla benim siteme yönlendirilirsin.

akinci3
Ziyaretçi
akinci3

Çoğu son kullanıcı tarafından hala güvensiz gözle bakılan bir uzantı. İnsanların nazarında ücretsiz domain itibarında malesef.

Fatih Yetim
Ziyaretçi
Fatih Yetim

kullanıcılar açısında ücretsiz olduğu düşünülse bile bizim için önemli olan kullanıcıya yetişmek fakat seo açısından çok kötü bir tercih çünkü google bunu beğenmiyor ve sizi bir yere yetiştirmiyor.

Hasan BB
Ziyaretçi
Hasan BB

Güzel bilgi teşekkürler…

Kahve Dünyası
Ziyaretçi
Kahve Dünyası

Fiyatı gayet uygun oluyor. Değerlendirebilenler için güzel bir fırsat bence…

Fatih Yetim
Ziyaretçi
Fatih Yetim

fiyatı gayet uygun haklısın ama ilk yıl sadece 5 tl diğer yıllarda 38 tlye satılıyor. kısacası bu biraz fazla yani mesela .com 30 tl ye satılırken .xyz 38 tl oluyor diğer yıl. ilk yıl 33 tl kar edilecek diye .xyz alınmaz çünkü seo açısından düşündüğümüzde .xyz çok düşük sonuçlar veriyor. google bunu öne taşımıyor hatta daha gerilere taşıyor. bu da seo açısından yada eğer blog kullanacaksan kuracaksan ciddi bir kimlik sağlayacaksan bu senin önünü kesiyor. eğer cinsel içerikli yasaklı site kurmayı düşünüyorsan tabiki olabilir.

tunustan
Ziyaretçi

Tamam fiyatı gayet iyi ama sonuçta türkiye lokasyonuna uygun bir uzantı değil. en azından ciddi bir siteniz olsun istiyorsanız o uzantıyla kullanmak istemezsiniz herhalde.

Fatih Yetim
Ziyaretçi
Fatih Yetim

aynen öyle çok gereksiz bir uzantı malesef 🙂

mehmet nur can
Ziyaretçi
mehmet nur can

ben aldim bin pişman oldum ilk 1 tl veriyor bazende ücretsiz sonraki senelere baya baya pahali veriyor

MEHMET ÇELİK
Ziyaretçi
MEHMET ÇELİK

ben bu uzantıyı gereksiz buluyorum. yazı için elinize sağlık