WordPress zamanlanmış yazının yayınlanmaması
25 Ara, 2018 6:00 tarihinde eklendi

WordPress zamanlanmış yazının yayınlanmaması

WordPress zamanlanmış yazının yayınlanmaması

WordPress zamanlanmış yazının yayınlanmaması

Merhaba arkadaşlar wordpresste zamanlanmış yayının yayına alınmaması “zamanlama kaçırıldı” uyarı alıyorsanız büyük ihtimalle cron işleriniz hatalıdır.

Cron işlerinde hata varsa plesk panellerde komut girerek yapılır. Ayrıca daha önce hiç bir şekil panellinizinden cronu aktif etmediyseniz sorun wp-confing dosyanızdadır.

Neden mi? Çünkü ben daha önce sitemde aynı hatayı aldım. Fakat siteye eklediğim wp-cron disnable kodunun wp-cronu deaktif ettiğimi anladım. Aslında ben etmedim. Bir ara bir kişiye hız optimizesi istedim o etmişti. Kaldırdığımda sorun düzelmişti. Peki siz baktığınızda her hangi bir sorun yoksa o zaman düzelene kadar bir eklenti indirmenizde fayda var.

Zamanlanmış yazı kaçırıldı uyarısı neden alırsınız

Bu eklenti daha önce kendi kullandığım bir eklenti o yüzden işinize yarayacağına eminim. Artık zamanlanmış yazılarınız kaçırıldı denmeyecektir. Ayrıca wp-cron dosyanızı wordpressin ana dosyası ile değişin. Çünkü zamanlanmış yazılar tek sorun değil. Eğer wp-cron çalışmazsa cache eklentileriniz güncelleme yapamayacaktır.

Yani örneğin süresi dolan önbelleği kendiliğinden temizlemeyecek siz bunu manuel olarak yapmanız gerekecektir. Bu da boşuna sitenizde veri kirliliğine neden olacaktır. Veri kirliliği sitenizin yavaşlamasına da neden olacaktır. O yüzden wp-cron dosyanızı wp-confing dosyanızı yenileyin. Wp confing dosyanızı değişmeden önce kesinlikle yedek almayı unutmayın. Çünkü wp-confing dosyanız sitenizin veri tabanı ile olan bağlantısını sağlar. Ve en önemli dosyalardan biridir. O yüzden bilmiyorsanız birinden yardım almanızda yarar var.

zamanlanmış yazı kaçırıldı
Scheduled Post Trigger eklentisi

Zamanlanmış yazı kaçırıldı uyarısı almamak için eklenti indirin

Scheduled Post Trigger eklentisini indirin ve aktifleştirin zamanlanmış olan yazılarınız artık kaçırıldı demeyecektir 🙂 Yapmanız gereken başka bir şey kalmayacaktır.

Scheduled Post Trigger eklentisi
Scheduled Post Trigger eklentisi

 

avatar
2 Yapılan Yorumlar
1 Yorumlara Yanıtlar
1 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
3 Yorum yazarları
sudeaydemirMAVİ DERGİsamet Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sudeaydemir
Üye
sudeaydemir

Worpress sitesi yeni kurdum gerçekten güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim 🙂

samet
Ziyaretçi
samet

wordpress zamanlanmış yazılar şuan başarılı bir şekilde yayına alınıyor bende yapamadım eklenti ile ancak yapabildim çok teşekkür ederim.