Veri Güvenliği Neden Önemlidir?
28 Nis, 2018 22:38 tarihinde eklendi

Veri Güvenliği Neden Önemlidir?

Veri Güvenliği Neden Önemlidir?

Bilgisayarların yükselen kötüye kullanımı ve veri bankaları aracılığıyla kişisel mahremiyete yönelik artan tehdit, verilere yönelik teknik güvenceleri çok artırdı. Her biri ile ilgili, ancak diğerlerinden dikkati çeken dört çeşit koruma vardır. Erişim kontrolleri, hangi kullanıcıların sisteme girebileceğini ve daha sonra, aktif bir kullanıcının okuyabileceği veya yazabileceği veri setlerini düzenleyebildiğini düzenlemektedir. Akış kontrolleri, bir kullanıcının erişebileceği veri kümeleri arasında değerlerin yayılmasını düzenler. Çıkarım kontrolleri, istatistiki sorguları dikkatlice tasarlanmış sekanslar oluşturarak ve cevapları ilişkilendirerek, sorgulayıcıların gizli bilgileri çıkarmasını önleyerek istatistiksel veri tabanlarını korur. İstatistiksel veri bankaları çoğu insandan daha az güvenlidir. Veri şifreleme, transit veya m depolama alanlarındaki gizli bilgilerin yetkisiz olarak açıklanmasını önlemeye çalışır. Bu yazıda, her tipteki kontrollerin genel yapısı, yapabilecekleri ve çözemedikleri problem türleri, doğal sınırlamaları ve zayıf yönleri açıklanmaktadır.

Makale, bölgede küçük bir arka plan ile genel bir kitleye yöneliktir. Beyaz yakalı suçlu, eski atasözü, bir kalemle çalmayı öğrenen bir adam. Son on ya da iki yılda, bu girişimcilerin daha fazla algılayışı, ödüllerin daha büyük olduğunu ve bir bilgisayarla çalarsa risklerin azaldığını keşfettiler. Şimdiye kadar bazı muhteşem hırsızlıklar olmuştu, ancak bugüne kadar bilgisayar suçluları teknik bilgi eksikliği ve büyük düşünememe güçlüğüyle engellenmiştir. Tipik bilgisayar kötüye kullanma vakalarında yer alan toplamlar, silahlı desperados tarafından çalındığı, ancak daha fazla uzmanlık ve cesarete sahip biri tarafından yapılmış olabileceğinden genellikle daha küçük olan ön sayfa haberleri olurdu. Kimlik hırsızlığı, bir kişi sizin birileri hileli amaçlar için * hileli rmation * için adınızı ve diğer kişisel bilgilerinizi * çalar. Bu bilgileri amaçlar için başvurmak için kullanabilirler. Kredi kartı, sürücü belgesi, kredi kartı, ehliyet vb. Için bu bilgileri kullanabilirler. Kimlik hırsızlığı, vb. Kimlik hırsızlığı, bireylerin bir şahsın kredisinin zarar görmesine ve kredinin zarar görmesine ve potansiyel olarak üretilmesine neden olabilir. Bu durum, krediler veya diğer kredi kartları almak için krediler elde etmelerini zorlaştırabilir.

Veri Güvenliği Neden Önemlidir?

Bu  veya diğer kredi kartları Aynı zamanda sayısız suç ile sonuçlanabilir, bir bireyin saatlerini ve paralarını harcayarak harcayabileceği saatler ve para harcadığı sayısız saat ve parayla sonuçlanabilir. isimlerini temizliyorlar. Veri gizliliği ve gizliliğiyle ilgili sorunlar, her yerde olduğu gibi, her yerde internet erişimi, kritik kurumsal verileri ve kişisel bilgileri yeni güvenlik tehditlerine maruz bıraktıkça, her zamankinden daha fazla odaklanmaktadır. Bir yandan, farklı taraflar arasında ve farklı amaçlar için veri paylaşımı, anayurt güvenliği, tıbbi araştırmalar ve çevre koruma gibi birçok uygulama için çok önemlidir.

‘‘ Büyük veri ’teknolojilerinin kullanılabilirliği, büyük veri kümelerini hızlı bir şekilde analiz etmeyi mümkün kılar ve bu nedenle de büyük miktarda veri toplanmasını daha da zorlaştırır. Öte yandan, birden fazla veri kümesinin bir araya getirilmesi, bu veri kümelerini tutan tarafların hassas bilgiler elde etmelerine izin verebilir. Akıllı telefonlar ve akıllı güç ölçüm cihazları gibi birden fazla veri kaynağından ve cihazdan yaygın veri toplanması, bu gerginliği daha da şiddetlendirir.

Veri Güvenliği ve Gizliliği

Verilerin gizliliğini ve mahremiyetini sağlamak için ince taneli ve bağlam tabanlı erişim kontrolü teknikleri çok önemlidir. Verilerin spesifik kullanımına bağlı olarak, ör. operasyonel amaçlar veya analitik amaçlar, veri anonimleştirme teknikleri de uygulanabilir. Bu bağlamda önemli bir meydan okuma, içeriden gelen tehdit, yani, örgütsel işlevlerini yerine getirmek için veriye erişen bireylerin veri kötüye kullanılması ve dolayısıyla özel veya hassas verilere erişmek için gerekli yetkilere sahip olmasıyla temsil edilmektedir. İçeriden koruma, yalnızca ince taneli ve bağlam temelli erişim kontrolünü değil aynı zamanda siber alandaki kullanıcı eylemlerini ve alışkanlıklarını izleyebilen, olağandışı veri erişim kalıplarını ve veri kullanıcı gözetim sistemlerini tespit edebilen anormal algılama sistemlerini de gerektirir. Bir veri kullanıcısı sosyal ağlarda aktiftir. Anormallik algılama ve gözetleme sistemlerinin benimsenmesinin veri kullanıcı gizliliği sorunlarını gerektirdiğini ve bu nedenle bir sorun, veri korumasının veri kullanıcı gizliliği ile nasıl uzlaştırılacağıdır. Veri gizliliği ile uğraşırken, veri konularını, yani verinin ilişkili olduğu kullanıcıları ve veri kullanıcılarını, yani veriye erişen kullanıcıları birbirinden ayırmak gerektiğini belirtmek önemlidir.

avatar
  Abone ol  
Bildir