Teknoloji’de Eğitim ve Araştırma
24 Nis, 2018 7:59 tarihinde eklendi

Teknoloji’de Eğitim ve Araştırma

Teknoloji’de Eğitim ve Araştırma

Eğitim ve araştırma Eğer akademik, üniversite, araştırma veya diğer eğitim kurumlarında çalışıyorsanız, siber güvenlik ilkelerinin işinize nasıl uygulanabileceğini veya işinizin uygulanması ve teslim edilmesinde nasıl görüldüğünü görmek için büyük bir fırsatınız vardır. Okul öncesiden üniversiteye eğitim kurumları, siber güvenlik gibi disiplinlerin temel aldığı STEM tabanlı becerilerin geliştirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır. Ve bu kılavuzda belirttiğimiz gibi, zaten yetenekli siber güvenlik uzmanları sıkıntısı çekiyoruz. Bu zorlu ve ödüllendirici kariyer yolunu tanıtmak için neler yapabileceğiniz sadece öğrencilerinize değil, bir bütün olarak Dünya’ya da fayda sağlayacaktır. Araştırma ve akademik kurumlarda çalışmanızın sonuçları herhangi bir yolla kritik öneme sahip olabilir ve bu nedenle, eğer bir veri tabanı üzerinden herhangi bir zararı en aza indirgemek veya önlemek için katı siber güvenlik ilkeleriyle veriye erişim ve elden geçirilmesi gerekiyorsa. . İş ve endüstri İşyerinizde yapabileceğiniz en önemli adım, siber güvenliğe veya şirketinizin eksikliğine dikkat çekmek. Organizasyonunuzun politikalarına, eğitim ve farkındalık programlarına, teknik kontrollere, yönetim süreçlerine ve genel güvenlik kültürüne bakan bir siber güvenlik raporu kartı yazın.

Teknoloji’de Eğitim ve Araştırma

Her iş, her birimiz bir rol oynadığı gibi rol oynar. Cebinizdeki akıllı telefon, kendi kişisel verilerinizin çalınması için bir vektör ya da çalıştığınız şirketteki bir saldırı vektörü gibi davranabilir. Bilgilendirilmesi, hazırlanması ve sorumlu olması herkesin yararınadır. Unutmayın, siber güvenlik sadece bir güvenlik riski değildir, bu bir ticari risktir. Eğer bir yönetici iseniz, yönetimde siber güvenlik dilinde ve işinizdeki siber güvenlik tehditlerinin gerçekleri iyi bilinmelidir. Henüz değilse, bir CISO (Bilgi Güvenliği Görevlisi) veya CSO (Güvenlik Görevlisi) atayın ve yönetim kurulu kararlarında yer aldığından emin olun. Ayrıca güvenlik, BT personeli ve üst yönetim arasında net ve kolay iletişim hatları sağlayın – bu çalışanlar sizin ön savunma hattınızdır. Unutmayın ki, işiniz vakumda çalışmadığı gibi, siber güvenlik için de aynısı geçerlidir. Dünyadaki en iyi politika ve prosedürlere sahip olabilirsiniz, ancak iş yaptığınız tedarikçiler veya distribütörler gibi üçüncü taraflardan etkilenebilirsiniz. Kendilerini ve birlikte çalıştıkları işletmeleri korumak için yeterli siber güvenlik hazırlıklarına ve kaynaklarına sahip olmalarını sağlamak önemlidir ve onlara yardımcı olabilirsiniz. Son olarak, BT personelinizin ve güvenlik uzmanlarınızın güncel yeterliliklerle eğitilmelerinin yanı sıra gerekli becerilere ve uzmanlığa sahip olmalarını sağlamak ve tanınmış bir standart için onaylanmış olmalarını sağlamak önemlidir.

 

Siz, birey Hepimiz her gün çeşitli cihazlar kullandığımız için siber güvenlik sadece kurumsal ağları veya kurumsal varlıkları korumaya yönelik değildir. Her birimizin kişisel – kişisel kalması gereken ve gasp, kimlik hırsızlığı veya aldatmacanın bir parçası olarak bize karşı kullanılmaması gereken birçok veri vardır. Evden çıkarken kapılarımızı kilitlediğimizi ya da işe geldiğimizde arabalarımızı kilitlediğimizi ve web’e göz atarken veya bir uygulama yüklediğimizde bilgisayarlarımızdaki verilerin güvenliğini dikkate almadığımızı söylüyor. Ve aslında verilerinizin size ait kalmasını sağlamaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz çok şey var. Çevrimiçi olarak birçok rehber vardır, ancak iyi bir özet şunları içerir:

• Basit şifreler kullanarak karmaşık şifreler kullanın ve siteler ve hizmetler arasındaki şifreleri tekrar kullanmayın. Hatırlanması zor şifreleri bulursanız, bir şifre yöneticisi kullanın.
• Teklif verildiğinde, iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanın. Bu, diğerlerinin şifrelerinizi elde etmeyi başarsalar bile, başkalarının sizin gibi giriş yapamayacağından emin olmak için artık daha yaygın hale geliyor.
• E-dolandırıcılık e-postalarını tanımayı öğrenin – kafanızdaki bu tıkanıklığı dinleyin: Şüpheli görünüyorsa, öyle demektir. Bankalar, devlet hizmetleri ve saygın şirketler e-posta üzerinden giriş bilgilerinizi istemez.
• Tanımadığınız bir kişiden dosya açmayın ve web’de gezinme sırasında pop-up veya pop-under aracılığıyla gönderilen dosyaları indirmeyin veya kurmayın.
• İşletim sisteminizi ve uygulamalarınızı en güncel yamalarla güncel tutun.

Teknoloji’de Eğitim ve Araştırma

Öğrenecek çok şey var. Eğitim ve Farkındalık Öncelikle, siber güvenliğin her organizasyonda, öğle yemeğinden toplantı odasına kadar olan konuşmanın bir parçasını oluşturması esastır. Sadece siber güvenlik önünü tutarak karar verme sürecinin, altyapı yatırımının ve düzenleyici ve yönetişim gereksinimlerinin bir parçasını oluşturabilir. Ek olarak, insanlar sosyal mühendislik yoluyla bir saldırı vektörü olabileceğinden, bir organizasyondaki herkes en iyi uygulama siber güvenlik süreçlerinin yürütülmesinde sorumluluğu paylaşır. Bu, yeni tehditler ortaya çıktıkça düzenli güncellemelerle personel eğitimi gerektirir. Aslında, siber güvenlik ve sağlık hizmetleri arasında paralellikler çizilmiştir – herkesin bir tür siber güvenlik eğitimine ihtiyacı vardır. Son olarak, nitelikli siber güvenlik uzmanlarının istihdamı veya BT ve yönetimde kilit personel için sertifikalı eğitim, siber güvenlik hazırlığının bir parçasını oluşturmalıdır.

Planlama ve Hazırlık Siber güvenlik olayı bir “eğer”, ancak bir “ne zaman” değildir ve bu amaçla hazırlık önemlidir. Bu, yönetim sistemlerini, en iyi uygulama politikalarını, BT denetimini ve siber güvenlik operasyonlarından sorumlu özel personeli içerebilir. İyi bir siber güvenlik hazırlığı, kurum ve insanlarla ilgili varlıklara ve bilgilere yönelik riskler ve tehditler hakkında bilgi sahibi olmayı, siber güvenlik tehditlerini düzenli olarak izlemeyi ve tespit etmeyi, kritik sistemleri ve bilgileri korumayı, kurumun ilgili tüm standartlara uyumu sağlamasını sağlama, olay yerine müdahale planlarını yerine getirmesini kapsar. Bir ihlali durumunda ve herhangi bir kayıp en aza indirmek için net iş sürekliliği planları. Tipik olarak, yukarıdaki sorumlulukların çoğu CISO (Baş Bilgi Güvenliği Görevlisi) veya eşdeğerine aittir, ancak üst düzey liderlik, yasal ve iletişim personeli ve halkla ilişkiler gibi diğer paydaşların da bir olayla ilgili olarak hazırlıklar olması gerekebilir. Tespit ve Geri Kazanım Bir ihlal olduğunda, tespit edilen ve karşılık veren daha hızlı, – finansal, itibarlı veya başka şekilde – en aza indirgeme şansı artar.

Teknoloji’de Eğitim ve Araştırma

Kuruluşunuz veri hırsızlığını veya kilit hizmetlerin devre dışı kalmasını ne kadar hızlı tespit edip yanıt verebilir? Adli analiz için sunucular veya iş istasyonları ne kadar hızlı etkilenebilir? Veriler ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde kaybolabilir veya bozulabilir? Olay müdahale planı nedir ve derhal bildirilmesi gereken paydaşlar hangileridir? Önemli olarak, ihlalin nasıl gerçekleştiğini ve dolayısıyla nasıl kapatılabileceğini tanımlamaya yardımcı olabilecek günlüklerin korunması ve analizi, kurtarma işleminin bir parçasıdır. Sadece deliği kapatmak için yeterli değil; İhlalin nasıl meydana geldiğinin anlaşılması, diğer benzer benzer ihlallerin önlenmesine yol açabilir.

avatar
  Abone ol  
Bildir