18 Oca, 2018 14:50 tarihinde eklendi

Şiir Sokakta

Şiir Sokakta

Şiir sokakta

Dediler şiir sokakta çıktım sokağa. Şiir mükemmeliyeti yakalamak değildir. Şiir sokakta yaşanır. Çünkü pisliğinde en güzeli ve sevginin en güzelli yine sokaktadır.

Şiirin en güzelli her halde gece sokakların kuytu köşelerinde bayılan o salak çocuğun bir sözüydü. Yoksa şiir her zaman sokakta yoktur. Gündüzleri sadece sokak ruhunu kaybetmiş bir yerdir. Güneş dünyayı uyandırdığında içimdeki tüm şairler tek tek öldüğü gerçeğini anlatamıyorum.

Şiir karanlıktır

Belkide şiir karanlıktır. Çünkü şiir gündüz yazıldığında ruhsuz duyguların kendini yazıya döktüğü saçma sapan kelimeler bütünü gibidir. Güneşin en tepede olduğu zamana kimse şiir yazmamıştır. Fakat güneşin batışında ki şiirlerin hesabı var mı?

Şiir Tutkudur.

Şiir sanat değil bir tutkudur. Şiir bir kez insanın içinde güzel bir yer edindiğinde bir daha asla şiirden vazgeçmezsin. En güzel tutku şiirdir. Yalnız bırakmaz Bir yere gitmez. Seni hep dinler. Tek dertleştiği kişi sensindir.

Şiir sensin

Belkide diğer bir tanım bana göre şiir sensin. Herkesin bir “sen”i vardır. Yani sadece sen şiir olabilirsin. Fakat mükemmeliyete ulaşmış olduğun için şiirlerim sensiz olması gerek. Şiir çirkindir. Mükemmeliyeti yazdığını söyleyen bir şair yoktur. Sadece mükemmel gördüğünü yazar.

Şiir Gölgedir

Şiir bir gölgeden uzağa gitmez her zaman yanındadır. En güzel gölgedir çünkü gece bile varlığını hissettirir. Soonra geçenin bir vakti seni rahatsız  eder. Vazgeçemediğini bildiği halde şiir yazarsın vazgeçmezsin. Uyumadan bırakamasın.

Sonuç olarak en güzel sanat şiirdir. Sanat olabilmesi içinde her zaman yanında olması lazım. Belki inanmayacaksınız fakat şiir bir kez yazan biri bir daha asla şiir yazmaktan vazgeçmez. Bazen ara verir fakat yazmak istemediğinden değil sadece yazmamaya çalışır. Çünkü her şeye karşı bir başkaldırıdır şiir. Şiir bir yetenek olduğu için herkes şiir yazamaz. En güzel şiir sokakta yapılır çünkü gerçek şiir sokaktadır. Her zaman sokak başka bir şiirdir. İnsanlar edebiyat olarak şiiri görür fakat şiir yazmak edebiyat yapmak için değildir. İçinden geldiği için yazarsın hiç bir baskı altından kalmadan yazarsın. Düşünmezsin nedenini.

 

Yazan:Anonim

Yeni akım yazıyı gönderen üyemize teşekkür eder.

avatar
  Abone ol  
Bildir