Siber Dünya’nın Geleceği / Makale
23 Nis, 2018 7:54 tarihinde eklendi

Siber Dünya’nın Geleceği / Makale

Siber Dünya’nın Geleceği / Makale

Şimdiye kadar, teknolojiye dayalı bir dünyada yaşıyor olduğumuzun ve bu teknolojinin, güvenlik göz önünde bulundurularak tasarlanmadığı durumlarda da savunmasız olabileceğini açıklığa kavuşturmalıyız. Bazı ürün ve hizmetler çok daha fazla değildir ve bu amaçla siber güvenlik araçlarının, becerilerinin ve eğitiminin gelişimi hem altyapımızı hem de yaşam tarzımızı korumak için gereklidir. Küresel olarak, sektör değeri 2023 yılına kadar US639 milyar dolara çıkacak tahminlerle ABD 106 milyar ABD doları değerinde. Yeni bir endüstri olarak, Avustralya’nın doğru liderlik ve yatırımla siber güvenlik mükemmelliği merkezi haline gelmesi için gerçek bir fırsat var. Buna ek olarak, siber güvenlik, piyasaya sürülen hemen hemen tüm teknoloji ürünlerinin tasarımını desteklemesi gerektiğinden, kendi siber güvenlik ürün ve hizmetlerimizi geliştirmezsek, onları denizaşırı ülkelerden satın almamız gerektiğini söylemez.

Siber Dünya’nın Geleceği

Bununla birlikte, siber güvenlik ürünleri ve hizmetlerinin yerel olarak üretilmesinde gerçek bir değer vardır, en azından kaynak kod üzerinde kontrol değildir – sonuçta, bir denizaşırı satıcıya, yazılımlarında ve yazılımlarında arka plan veya mekanizma bulunmadığından emin olmalısınız. Yabancı bir ülkenin hükümet departmanlarının (istihbarat teşkilatları gibi) ya da bu zafiyetleri keşfedecek siber suçluların istifası yoluyla sömürüsü. Özellikle ulusal siber savunmaya gelince, evde yetiştirilen ürünlerin kullanılması tercih edilir. Bunu yapmamak, fintech hub Stone & Chalk’ın CEO’su Alex Scundurra’nın sözleriyle, “savunma gücümüzü bir başkasına devretmek gibi.” 56 Yerel siber güvenlik endüstrisi için her türlü büyümenin sağlanması, devletin özel desteğini gerektirecektir. sektör ve akademi. Teknolojiye daha fazla bağımlı olduğumuzdan, nitelikli siber güvenlik uzmanlarına, ürünlerine ve hizmetlerine olan talebin artmaya devam edeceğini biliyoruz – bu yüzden kendi siber güvenlik sektörümüzü geliştirmek ve kullanmak için çalışmak için en iyi menfaatlerimiz var. Güvenlik söz konusu olduğunda riski asla tamamen ortadan kaldıramazsınız, sadece en aza indirebilir ve hafifletebilirsiniz -% 100 güvenli sistem diye bir şey yoktur.

Atasözü, gerçekten güvenli olan tek bir bilgisayarın kurşun kutuya kilitlendiği, elli metrelik yeraltına gömülü, betonla kapatılmış, içeriye veya dışarıya kablolu veya kablosuz bağlantı olmaksızın kilitlendiği anlaşılıyor. Ve kapatıldı. Demek ki, çok kullanışlı bir bilgisayar değil. Nihayetinde, çoğu durumda, güvenlik, korunan varlıkların değerinden daha yüksek giriş maliyetini yapmakla ilgilidir. Tehditler çok ve çeşitlidir, ancak fırsatlar da budur – teknoloji sürekli yeni fikirlerle, yeni ürünlerle ve hayatlarımızı yaşamanın yeni yollarıyla bizi atar. Aynı zamanda yeni ekonomik fırsatlar, iş yapmanın yeni yolları ve fark yaratmanın yeni yolları sunuyor. Veri güdümlü ekonomi Önümüzdeki on yıl boyunca yapabileceğimiz bir tahmin varsa, bu: veri kral olacaktır. Machinelearning AI’den Nesnelerin İnterneti’ne kadar, hayatımızın her yönünden verilerin toplanması ve analizi, tamamen yeni anlayışlar ve ürünler üretecektir. Gelişmekte olan FinTech sektörü (şimdiden dokuz Avustralyalı FinTech şirketinin dünyanın en iyi 100 FinTech şirketi47 listesinde yer aldığı) de dahil olmak üzere bunu desteklemek için gelişmiş yerel bilgi sistemi endüstrilerine sahibiz. Ancak, veri içeren ürün ve hizmetlere yönelik fırsatlar, katlanarak artacak – şimdiden verileri verip yeni hizmetler üretiyoruz (robot avukatlarına kadar).

Siber Dünya’nın Geleceği

Nesnelerin İnterneti ile birleştiğinde, Avustralya teknoloji şirketleri için dünya sahnesinde ürünler geliştirmeleri ve üretmek için muazzam bir ekonomik fırsat var. Ancak bunların hepsi de siber güvenlik temel bir yapı taşı olarak gerektirecektir. Avustralya teknoloji işletmelerinde yatırım veya geliştirme seviyesinden bağımsız olarak, inovasyonu desteklemek ve teknoloji girişimlerinin ekonomik refahını garanti altına almak için canlı bir siber güvenlik sektörüne ihtiyacımız olacak. Zenginliğin yaratılması olarak teknoloji Teknolojinin yararları son on yılda muazzam bir zenginlik yarattı – sadece örnekler için Google, Apple veya Facebook gibi ev isimlerine bakmanız gerekiyor. İnternete bağlı cihazlarla dolu bir dünyaya geçerken – arabanızdan buzdolabına, çocuklarınızın oyuncaklarına ve hatta giydiğiniz kıyafetlere – hala Googles ve Elmalar ve Facebook’lar keşfedilecek. Bu sadece Avustralya’nın BİT sektörü için muazzam fırsatlar sunuyor, ancak bunların herhangi biri için iletişim kurdukları araçlar ve ağlar güvenli olmalı ve bu siber güvenliğin ileriye dönük her yeni teknolojinin temelini oluşturması anlamına gelecektir.

avatar
  Abone ol  
Bildir