30 Oca, 2018 18:00 tarihinde eklendi

Sanki Mecburuz

Sanki Mecburuz

Sanki mecburuz

Sanki mecburuz gibi düşündükçe hayal bile edemediğiniz kadar çok vaktinizi boşa harcarsınız. Kimseye mecbur değiliz. Kimsede bize mecbur değil. Bir baksanıza etrafınıza hangi şahıs başkası olmadan yaşamıyor. Hiç kimse koskoca bir hiç kimse. Ama sanki mecburuz gibi hissettikçe kendi vaktinizin boşa gideceği garantisini verebilirim size.

Peki gerçekten biri olmadan yaşanmaz mı?

Saçmalık!!! Koskoca bir saçmalık!!! İnanın biri olmadan daha güzel yaşayacaksınız. Hayat kısa kuşlar uçuyor sizce hayatın kısa ve kuşların uçuşu kadar güzel bir şey mi var? Tabi ki hayır? Hiç kimse mecbur değil bir birine. Sadece sanki mecburuz hissiyatı var hepimiz içinde. Bunu kırdığınız zaman hatta size güzel olacaktır.

Aşk-Sevgi saçmalıkları

Düşünün sadece aşk her şey ile kabullenmek midir? Tabi ki koskoca bir hayır cevabı alacaksınız. Çünkü aşk imkansız bir şey değil. Her zaman aşık olabilirsin. Sadece bir kişiye bağlı kalmamak şartıyla. Peki bu ayran gönüllülük olmuyor mu diye soracak olursanız? Cevabı yine basittir. Ayran gönüllülük ile alakası yok. Eğer olmuyorsa uzatmanın manası ne? Bunu düşündünüz mü?

Bir çoğumuz bunu düşünmeden hareket ettiği için pişman oluruz. Bu pişmanlık belki kaybettiğimiz vakitte belkide verdiğimiz değere layık olamayan birine değer verdiğimiz içindir. Peki gerçekten neden pişman oluruz? Tabi ki gerçeği şu hayat her zaman güzeldir. Fakat biri için hayatımızı zehir ettiğimize pişman oluruz. Birine hayatım dediğimiz için. Sanki mecburuz dediğimiz için.

Peki neden bir ilişki biter?

Çünkü pişman olmuş aklınız başınıza gelmiştir. Aşk en güzel duygudur. Diye düşünürüz. Fakat aşk en güzel duygu değildir. Bunu öğrendikten sonra ilişki biter. Daha önceki deneyimleriniz yeni deneyimleriniz bir kopyası olur. Nedeni aşk hiç bir zaman düşündürmez. Bu yüzden ilk ilişki ile ikinci ilişki arasında aynı sorunlar vardır. Aynı şeyden ayrılmışsınızdır. Koca bir hayatınız var. Bu yüzden koca bir hayatı bir kişi için zehir etmenize gerek yok.

Yazan:Fatih Yetim

Sizde yeni akımda yazılarınızı görmek istiyorsanız bize yazın sayfamızdan iletişim kurabilirsiniz.

YENİ AKIM kullanıcılarına değer verir.

 

avatar
  Abone ol  
Bildir