Reference Aesthetic – Yanık ve Yara Izlerine Saç Ekimi
13 Haz, 2019 15:10 tarihinde eklendi

Reference Aesthetic – Yanık ve Yara Izlerine Saç Ekimi

Reference Aesthetic – Yanık ve Yara Izlerine Saç Ekimi

Reference Aesthetic – Yanık ve Yara Izlerine Saç Ekimi konusunda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla hazırlamış olduğumuz makaleyi ve almak istediğin diğer uygulamaları sayfamızda bulabilirsiniz.

Yanık Ve Yara İzlerine Saç Ekimi Yapılır Mı?

Kellik sorunu günümüzde birçok kişinin büyük ölçüde estetik kaygı gitmekte oldukları bir durumdur. Ancak gelişen saç ekimi teknikleri sayesinde kişiler en etkili biçimde saç ekimi operasyonları olabilmekte ve etkili sonuçlar alabilmektedirler. Saç ekimi operasyonları kellik sorunundan kurtulmanın en etkili yoludur. Kişiler bu operasyonları olduklarında son derecede sağlıklı ve kullanışlı saçlara sahip olabilmektedirler.

 

Saç ekimleri yalnızca saçlarda meydana gelen kellik durumları için kullanılmamaktadır. Aynı zamanda sakal, kaş ve bıyık gibi vücudun kellik meydana gelen diğer bölgelerine de bu operasyonlar uygulanabilmektedir. Bu operasyonlar hakkında kişilerin en çok merak ettikleri durumlardan birisi de yara ve yanık izlerine saç ekimi uygulamalarıdır. Bu bölgelere saç ekimlerinin yapılıp yapılamayacağı yanık ya da yara izlerinin derecesine göre bağlı bir durum olmaktadır. Her ne kadar vücutlarında yeteri kadar saç kökü bulunan herkese bu operasyonlar yapılıyor olsa da sonuçlar kesinlikle her zaman olumlu olmayabilmektedir.

Yara izlerine saç ekimi yapılmadan önce yara ve kellik olan bölgedeki derinin canlılığı test edilmektedir. Bu bölge eğer canlılığını tam olarak yitirmemiş ise saç ekimleri başarılı biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Yine yanık izleri saç ekimi için de yanık derecesi önemlidir. Yanık olan bölgede kan akışı incelenir. Eğer bu bölge canlılığını tamamen yitirmişse saç ekimleri ardından sonuçlar başarılı olamamaktadır. Bu nedenle de derinin canlı olması oldukça önemlidir.

avatar
  Abone ol  
Bildir