Outlast 2 Oyunu inceleme
30 Mar, 2018 18:46 tarihinde eklendi

Outlast 2 Oyunu inceleme

Outlast 2 Oyunu inceleme

Outlast 2 Oyunu inceleme, Outlast 2 oyununun yapımcısı ve yayıncısı Red Barrels şirketi olarak biliniyor. Oyunda multiplayer özellik yer almıyor. Oyunun türü ise ilk seriden de bilindiği gibi korku oyunudur.  

Outlast oyunu ilk olarak 2013 yılında karşımıza çıktı. O zamanlar korku oyunları kategorisindeki oyunlar yeterli olmadığı serinin ilk oyunu oldukça fazla kişi tarafından oynandı. Oyunun bu kadar çok göz dolduruyor olması ikinci seride yer alan özelliklerin beklentilerini artırmaya yetti. Genel olarak söylemek gerekirse Outlast 2 oynadıktan sonra ilk seriden daha başarılı olduğunu baştan söyleyebiliriz.  

Outlast 2 Hikaye  

Birçok oyun sever hikayenin nasıl olacağı konusunda çok fazla merak sahibi durumda bulunuyor. Öncelikle ilk sürüm ile bu sürüm arasında hiçbir hikaye bağlantısı yer almadığını söyleyebiliriz. Oyun yeni ortam, yeni bir hikaye ve yeni bir ana kahraman ile karşımıza çıkmaktadır.  

Oyunda sizin kahramanınız bir kameran olan Blake Langerman ve karınız Lynn ile beraber çok tehlikeli ve korkutucu bir iş olan ormanın derinliklerinde gerçekleşen cinayetleri araştırıyorsunuz.  Amacınız bu bölgede bir hamile bayan öldü ve bu cinayetin sırrını ancak siz aydınlatabilirsiniz. Oyunda din adamları ve tam tersi insanların da varlığı söz konusudur. Oyunun hikayesi ilk başlarda anlaşılır olsa da ilerleyen bölümlerde daha karmaşık bölümler ve olaylar söz konusudur.  

Outlast 2 en çok dikkat çeken özelliği dini öğeleri yok sayması, dalga geçmesi hatta hakaret etmesi boyutunda olduğunu söylemek mümkündür. Bu oyunu dini öğelere saygı duyan kişilerin oynaması çokta doğru olmaz. Oyun çok fazla şiddet içeriyor olsa da hiçbir ülkede yasaklanmamış olması çok ilginç bir durum olarak biliniyor.  

Outlast 2 Oynayış 

Oyunun teması kadar var olan atmosfer de oldukça etkileyici boyutta diyebilirim. Oyun sürekli bir kırsal bölgede ve korkutucu atmosfer de geçiyor. Oyunda yolu bulmak ve hayatta kalmak oldukça zordur. Oyunda aslında kolay oynayış için en önemli şey panik yapmamak olarak biliniyor. Çünkü panik yapıldığı an ölmekte içten bile değil.  

Outlast 2 kahramanın geçmişine yönelik problemleri de ele alıyor. İçinden çıkılamayacak kabuslar yer alıyor. Yani oyunu oynayınca haber bunu anlamak daha kolay olacaktır.  

Outlast 2 Sesler 

Outlast 2, oyununda belki de en çok korkutan şeyler ani gelen sesler olarak biliniyor. Birçok kişi oyunu sesi ile beraber oynayacağı için korku ve aksiyon dolu anlar onu bekliyor. Oyunu daha iyi anlamak için ışıkları kapatmak ve kaliteli bir kulaklık e oyuna dalmak gerekiyor.  

Oyunda sizi sadece anlık sesler ya da korkutucu suratlar korkutmayacak. Anlık olarak sürekli arkanızdan bir varlığın hissi, her an ölümle karşı karşıya olma hissi oldukça fazla şekilde sizi korkutmaya yetecek düzeyde yer alıyor.  

Outlast 2 Zorluk 

Outlast 2, serinin ilk oyununa göre biraz daha kolay olduğunu söylemek mümkündür. Oyunda normal, hard ve insane modları yer alıyor. Oyunda normal seviyesi oldukça kolay hatta yapay zeka bir müddet sonra sizi takip etmiyor. Normal seviyede oynamak iyi bir deneyim olmaz bunu peşin peşin söylemek lazımdır.  

Oyunda oynarken hızlı ve gürültülü değil yavaş ve sessizce ilerlemek lazımdır. Aksi takdirde bir anda kafaya bir bıçak saplanması an meselesidir. Oyunda saklanmak çok önemli çünkü bir anda fark edilmek mümkün oluyor.  

Outlast 2 Değerlendirme 

Outlast 2 gerçekten de beklentileri karşılayacak türden bir oyun olduğunu söylemek doğru olacaktır. Tabi bazı eksi yönleri var olsa da artı yönleri oldukça yüksek derecede yer alıyor. Oyunun yılın en iyi oyunları arasında olacağı oldukça muhtemeldir.  

Mükemmel görsel ve işitsel ögeleri bu oyunda bulmak mümkündür. Temalara gelince oldukça detaylı ve zekice yapılmış temalar bulunuyor. Hikâyesi çok daha güzel ve aynı zamanda merak uyandırıcı oluyor. Oynama süresi oldukça kısa ve bir günde bitirme ihtimali yer alıyor. Oyunda zevk almak için en zor yani insane modunu seçmek doğru olacaktır.  

avatar
  Abone ol  
Bildir