Mega holding
13 Mar, 2018 13:58 tarihinde eklendi

Mega holding

Mega holding

Mega holding nedir?

Mega holding 2011 ağustos ayında türkiyede kurulmuş bir şirket diyebiliriz. Mega holding bir çok alanında başarılı webtasarım ve yazılım konusunda değerli seminerleri olan kişiler üyedir. Asıl konumuz bu değil. Herkesin merak ettiği konu ya yani mega holding dolandırıcılığı na gelelim. Ama önceden mega holding hakkında nedir sorusunu tam açmak için “ne satıyorlar” sorusununun cevabını vereyim.

Mega holding ne satıyor

İlk önce bilmenizi isterim mega holding bir hosting firmasıdır. Hem host hem domain sağlar. Ayrıca kendi scripti mevcuttur. Aslında satışını yaptıkları ve övmekle bitiremedikleri şey scriptileridir. Neden mi? Çünkü kendi internet sitesine baktığınızda hiç bir kodlama gerektirmeden sürükle bırak mantığı ile site tasarımı diyorlar. Ayrıca gelecekte web tasarımı bilmeyenlerin iş sahibi olamayacağınıda.

Buralarda hiç bir sıkıntı yok dediklerine harfiyen katılıyorum. Gelecekte web tasarım konusunu herkesin site kurulumu azda olsa bilmesi gerektiği konusunda yine katılıyorum. Yine fazla uzaklaşmadan internetin hayatımıza bu kadar girmesiyle e-ticarer ve tüm meslek gruplarının kendine ait sitesi olması konusundada katılıyorum. Yani dediklerinin hepsine katılıyorum. Bu bir mega holding üyesi olduğumu hemen sizi düşündürebilir. Fakat öyle bir durum yok sadece okuyanın veya mega holdinge katılmayı düşünenler için onlara sunulan şeylerin doğruluğuna vurgu yapmak istedim.

mega holding dolandırıcılığı
mega holding dolandırıcılığı

Mega holding dolandırıcığı

Mega holding yukarıda bahsettiğim hiç durumda hiç bir dolandırıcılığı bulunmamaktadır. Aslında dolandırıcılar bile diyemez. Çünkü her host firmasının kendine ait satıl ortaklığı mevcuttur. Ama mega holding üyelerinin bir çoğu veya hepsi satış ortaklığı ile para kazanmak istediği için dolandırıcılık burda başlıyor. Nasıl mı anlatayım. Örneğin siz 1 kişi üye oldu yıllık şuan tek paket bu yazıyı yazdığımda resmi sayfasında 222 dolar diyor. Bu yazıyı yazdığımda dolar 3.8-3.9 civarında biz yuvarlama yaparak tam olarak 4 diye hesaplayalım. Şimdi yıllık paket 900 tl olmuş oluyor en düşük paketleri.

Sizi üye etmeye çalışan bir mega holding üyesi size şunu söyler “Piyasada en kötü tasarımı 1000-1500 tlye satıyorlar. Ayrıca domain ve host paketi ile birlikte 2 bin tlden aşağı kuramazsın.” Bizim verdiğim pakette hosting sınırsız ve sınırsız tasarımlar mevcut. Buraya kadar her şey normal sürecinde işliyor. Burdan sonrası siz en can alıcı soruyu sordunuz “Ben diyelim bu paketi aldığımda ben para nerden kazanacağım.” Size vereceği cevap işin dolandırıcılık tarafı yani “Satış ortaklığından kazanacaksın.”

site tasarımım
site tasarımım

Site tasarımı mega holding üyelerinin dediği kadar pahalı mı?

Şuan benim siteye girdiğiniz ve sitemin tasarımını görüyor olmalısınız. Eğer mobilden giriş yapmışsanız amp sayfasındasınız. Bu yüzden googlenin tüm sitelere sağladığı sürümü görüyorsunuzdur. En alt bölümde mobil süreme git tıkladığınızda sizi orjinal siteme yönlendirecektir. Bunu girip görmeniz gerektiğini düşünmekteyim çünkü bundan sonra anlatağım şeyler sitem üzerinden anlatacağım.

Aslında ücretsiz site tasarımı yapabilirsiniz. Yani bunun için her hangi bir yazılım bilmenize gerek yoktur. Şuan benim sitemin mobil sürümüne girdiyseniz eğer bende hiç bir yazılım bilmeden bu siteyi kurdum. WordPress üzerinden kolayca sürükle bırak mantığı ile ücretsiz kurulum yapabileceğiniz açık kaynaklı bir yazılımdır.

Peki temayı nerden buldum?

Benim şuan kullandığım tema premium temadır yani ücretli temadır. Ve ben bu temaya ödediğim para 150 tldir. Aslında wordpress üzerinde bir çok ücretsiz tema mevcut ama sadece bazı küçük eksiklikler yüzünden satın aldım. Fakat mega üyelerin dediği gibi o kadar pahalı değil. Örnek vermek gerekirse kendi kafanıza göre buna benzer bir temayı 150-200 tlye hepsini baştan başkasına yazdırabilirsiniz. Bunun için sadece bir web tasarımcısına söylemeniz yeter. Ayrıca wordpress tabanlı bir site kurarsanız ve tasarımını öğrenmek isterseniz kolay öğrenebilirsiniz.

hosting
hosting

Sınırsız hosting paketleri gerçekten o kadar pahalı mı?

Tabi ki hayır. Örnek vermek gerekirse şuan kullandığım host firmasının sınırsız hosting paketi 190 tl’dir.

Sonuç olarak

Mega holding üyelerine baktığımız zaman bir çoğu interneti sadece googleden ibaret zanneder. Yani googlede yaz çıkan ilk yazıya tıkla. Zaten bu yüzden yüksek kar ile kandırılıp bunları satış ortaklığına dahil ediyorlar. Yani hiç bir şekil böyle bir durum olamaz web site tasarımından zerre kadar anlamayan bir çok üye size bunu almaya çalıştırmakta. Tek nedeni satış ortaklığından kazanç sağlamak. Sizide o satış ortaklığına koymak istemesi. Satış ortaklığı her hosting firmasında mevcuttur.

Şuan kendi kullandığım hosting firmasında da satış ortaklığı mevcuttur. Satışın %10 unu bana aittir. Ama hiç satış yapmadım. Neden mi çünkü hosting paketi satış ortaklığı yapmak için ilk önce o konuda gerçekten bir şeyler bilmek gerek. Ayrıca hiç bir zaman site açmayı düşünmediyseniz neden mega holdinge üye olacaksınız ki? Nedeni satış ortaklığından mı kazanmak? İşte burda yanılıyorsunuz eğer bir şeyi bilmiyorsanız o işe girmeyin. Kısacası mega holding dolandırıcı değil üyeleri dolandırıcı. Bir çok kişi belki bu yazıma tepki gösterecek ama gerçekler malesef bunlar.

İşte yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı kanunlar bu gibi durumlara karışamamaktadır. Yani bazıları diyor ki mega dolandırıcı neden devlet bir şey yapmıyor. Bunu bilmiyor mu? Biliyor fakat satış ortaklığı dolandırıcılık değil ve resmi olarakta yasaldır.
Bilindik bir çok site satış ortaklığını aktif kullanmaktadır. Yani kısacası dolandıran mega değil üyeleri. Tabiki bu yine bizim insanın bize yaptığından kaynaklanıyor. Biz ne kadar söylersek bizim insanlar kısa yoldan zengin olmanın hayali ile kısa yoldan fakir düşer.

Üyeler yüksek kazanç ile kandırılıp hiç bilmediği bir şeyi satmaya çalışıyor. En acı verici durumuda zaten bu olabilir. Bilmediği bir şeyi satmak için para vermek. Eğer megaya katılmayı düşünüyorsanız öncelikle aklınız başınızda mı onu düşünün?

başımdan geçen olay
başımdan geçen olay

Başımdan geçen olay

Bu yazıyı yazmamın diğer bir nedeni ise bu siteyi açmamı sağlayan en iyi arkadaşımdı. Yazın ortasında beni aradı bana dedi ki süper bir iş buldum. İşte nedir diye sordum. Bana dedi ki o kadar güzel bir iş ki telefonda anlatmak az kalır. Sen gel öyle sana anlatağım. Tamam dedim. Diğer gün öğle vaktine bir cafede buluştuk. Tabi tek gelmemişti. Bir üst rütbesi olan başkanıyla birlikte gelmişti.

İşte oturduk konuşmaya başladık. Bana anlatığı şey kafama yattıyordu fakat ben daha önce site kurma düşüncesinde olduğum için web site işleriylede ilgili olduğumdan dolayı hepsini biliyordum. Yani bana anlattıklarını bildiğimden dolayı hepsine evet evet evet diye cevap verip geçiyordum. Ayrıca psikoloji okuduğumdan ve psikolojiden az çok bir şeyler bildiğimden dolayı bana yaptığı psikolojik baskıyı ona ben yapmıştım.

Örnek vereyim bana sordu sen şimdi var mısın dedi yokum dedim. Diğeri yanındaki başkanı ise orda dediki fatih korkak böyle bir risk alamaz. Eğer cevabın olumluysa burda ve olumsuz ise burda ver diye ısrarla tekrarladı. Ben her seferinde düşüneceğim dedim. En iyi arkadaşın sana böyle bir şey teklif ediyor. En kötü yanı ise en i arkaşının sanki şirket onunmuş gibi güvenmesi. Yani düşünsenize kazanamazsan paranı 3 ayda çıkarmasan ben kefilim diyor. Ve zaten ordan kalktıktan sonra bir daha o arkadaşımla konuşmadım bile ne zaman ağzı açılsa aynı şeyleri tekrarlıyor. Ayrıca bir diğer şeyde ortak arkadaşımız olan bir diğer arkadaşım mesaj attı bana.

Yarın en iyi arkadaşınla görüşecem diye. Bende ona dedim ki ne olursa olsun her şeye evet söyle fakat asla dediklerini yapma. Sana söyleyecek şeyleri biliyorum sadece dediğim unutma. Bana tamam dedi. Fakat diğer gün yanına gittiğinde malesef evet demiş ve 3 bin tllik nir telefon teknosadan kredi kartına almış. Ve telefonu aldığı gibi 2.500 tl ye 500 tl zararla satmış. Böylece 1 yıllık mega paketi satın almış. Sadece o kredi çekmesiyle tamamen 2 saat içinde 500 telefonu satarak. Krediyide ayrıca taksitlendirerek 700 tl zarar etmiş. Bana onu yaptığını söylediğinde o kadar zoruma gittiki. Düşünsenize en iyi arkadaşınız sizi başkası için dolandırmaya çalışıyor. Sizi dolandıramadığı halde diğer arkadaşınızı dolandırıyor. Neden onunlar arkadaş olayım ki?

Başkasını dolandırıldığınız için dolandırırsanız hiç bir kar elde edemezsiniz. Sadece sizi dolandırana kazandırırsınız.

Yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. Sorularınız varsa yorum yapabilirsiniz.

avatar
1 Yapılan Yorumlar
0 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
berfin yaşar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
berfin yaşar
Üye
berfin yaşar

Daha önce benimde bir arkadaşım sizin anlatığınız gibi aynısını söylemişim bilmem mega holding herşeyi sağladığını ve zengin olacağımı söyledi. Sizin yazınızı okuduktan sonra ne demek istediğinizi anladım teşekkür ederim.