Kapat

Makale yazarak para kazanmak

Anasayfa
İnternet Makale yazarak para kazanmak
Makale yazarak para kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanmak kadar kolay bir şey yoktur. Bir çok kişi bunun yalan olduğunu düşünebilir. Nasıl olurda her yazdığım yazıyı satabilirim ki? Düşüncesi bir çok kişide mevcut olabilir. Ama gerçek öyle değildir çünkü makale satarak bir çok kazanç gelde edebilirsiniz.

Makale satışı nerden yapabilirim

Makale satışı yapmak çok zor bir durum değil. Çünkü webmaster forumlarında özel olarak makale alım-satımı gerçekleştiren kategoriler mevcut. Ek olarak bu iş için özel olarak açılmış siteler var. Ayrıca bir çok site makale yazarlığı karşılığı para vermektedir. Yani makale yazarak kazanç sağlamak mümkün.

Peki makale yazarlığı için gereken şartlar nelerdir?

Eğer siz daha önce bir web site kurmadıysanız ve şimdi sadece makale satışı gerçekleştirecekseniz seo kuralları ile yazmanız gerek. Seo kurallarına göre makale nasıl yazılır. Sorusu ise çok basit bir yöntemi vardır. Yoast seo eklentisi yazılarınızın direk seoya ne kadar uyumlu olduğunu gösterir. Ama sizin web siteniz yoksa kısaca anlatayım.
1. Bir cümle 20 kelimeden fazla olmamalı.
2. Bir paragraf 150 kelimeden fazla olmalı
3. En fazla 300 kelimeye tek bir başlık olmalı
4. En az 300 kelimelik makaleler olmalı
5. Anahtar kelimeyi en az %2 en fazla %6 olacak şekilde makalede geçmeli.
Örnek siz makaleyi para kazanmak hakkında yaptınız ve 500 kelimelik bir makale oldu. O zaman en azından 10 sefer o makalede para kazanma kelimesi geçmesi gerek.

Kısacası aranan şartlar bunlar çünkü makaleler genelde sitelerde paylaşıldığı için seo kurallarına dikkat ederek yazmalısınız. Ayrıca %100 özgün yazmalısınız kopyala yapıştır yapamazsınız. Çünkü bir siteye satacaksınız anında anlaşılır.

Peki makale satışından ne kadar kazanırım

Webmaster forumlarında şuan için en düşük ücret kelime birim hesabı yapılır 100 kelime 1.25 tl dir. Siz diyeceksiniz bu çok düşük ama öyle değil. Çünkü 100 tl kazanmak istiyorsanız yazmanız gereken makale sayısı 20-25 arası bir makaleye denk gelir. Eğer iş olarak benimseyip gerçekten güzel yazılar yazarsanız bir süreden sonra fiyat artırabilirsiniz. Mesela 100 kelime 1.5tl gibi yapabilirsiniz. Ayrıca çok hızlı satış yapıldığının tekrardan altını çizeyim.

Peki makaleleri hangi konuda yazacaksınız?

Bu tamamen sizin bilgi birikiminize bağlı eğer finans alanında çok iyiyseniz finans yazın alıcısı çıkar. Popüler olarak en çok satanlarda genelde kadın siteleri için olan moda üstüne olan şeyler olur. Bunun nedeni ise türkiyede internet kullanıcılarının çoğunluğu kadın olması. Yada internette en çok zaman geçirenlerin kadın olmasıdır. Makale yazmayı seviyorsanız ve ben sitelerle uğraşamam makale yazıp satarım diyorsanız makale yazarlığı tam size göre.

Özet

Makale yazarak para kazanmak kolay gibi gözüksede aslında yazma işinden anlamayanlar için zordur. Bu işe yatkın olmanız gerek.

Aklınıza takılan soruları yorum yaparak sorabilirsiniz. Eğer detaylıca bilgi almak istiyorsanız bize yazın sayfasından ulaşabilirsiniz.

“Makale yazarak para kazanmak” üzerine 15 yorum

 1. mustafa dağdelen says:
 2. berfin yaşar says:
 3. melike bayar says:
 4. saruhan kara says:
 5. fatih yetim says:
 6. Ulaşcan Gökgöz says:
 7. Ankara Nakliyat says:
 8. Mehmet Özdilek says:
 9. Engin SUNAL says:
 10. FATİH YETİM says:
 11. sercan cengiz says:
 12. FATİH YETİM says:
 13. SEMRA UÇAR says:
 14. CoaAlmeria says:
 15. GÜLDEREN AYVERDİ says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir