Makale yazarak para kazanmak
12 Nis, 2018 6:00 tarihinde eklendi

Makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanmak kadar kolay bir şey yoktur. Bir çok kişi bunun yalan olduğunu düşünebilir. Nasıl olurda her yazdığım yazıyı satabilirim ki? Düşüncesi bir çok kişide mevcut olabilir. Ama gerçek öyle değildir çünkü makale satarak bir çok kazanç gelde edebilirsiniz.

Makale satışı nerden yapabilirim

Makale satışı yapmak çok zor bir durum değil. Çünkü webmaster forumlarında özel olarak makale alım-satımı gerçekleştiren kategoriler mevcut. Ek olarak bu iş için özel olarak açılmış siteler var. Ayrıca bir çok site makale yazarlığı karşılığı para vermektedir. Yani makale yazarak kazanç sağlamak mümkün.

Peki makale yazarlığı için gereken şartlar nelerdir?

Eğer siz daha önce bir web site kurmadıysanız ve şimdi sadece makale satışı gerçekleştirecekseniz seo kuralları ile yazmanız gerek. Seo kurallarına göre makale nasıl yazılır. Sorusu ise çok basit bir yöntemi vardır. Yoast seo eklentisi yazılarınızın direk seoya ne kadar uyumlu olduğunu gösterir. Ama sizin web siteniz yoksa kısaca anlatayım.
1. Bir cümle 20 kelimeden fazla olmamalı.
2. Bir paragraf 150 kelimeden fazla olmalı
3. En fazla 300 kelimeye tek bir başlık olmalı
4. En az 300 kelimelik makaleler olmalı
5. Anahtar kelimeyi en az %2 en fazla %6 olacak şekilde makalede geçmeli.
Örnek siz makaleyi para kazanmak hakkında yaptınız ve 500 kelimelik bir makale oldu. O zaman en azından 10 sefer o makalede para kazanma kelimesi geçmesi gerek.

Kısacası aranan şartlar bunlar çünkü makaleler genelde sitelerde paylaşıldığı için seo kurallarına dikkat ederek yazmalısınız. Ayrıca %100 özgün yazmalısınız kopyala yapıştır yapamazsınız. Çünkü bir siteye satacaksınız anında anlaşılır.

Peki makale satışından ne kadar kazanırım

Webmaster forumlarında şuan için en düşük ücret kelime birim hesabı yapılır 100 kelime 1.25 tl dir. Siz diyeceksiniz bu çok düşük ama öyle değil. Çünkü 100 tl kazanmak istiyorsanız yazmanız gereken makale sayısı 20-25 arası bir makaleye denk gelir. Eğer iş olarak benimseyip gerçekten güzel yazılar yazarsanız bir süreden sonra fiyat artırabilirsiniz. Mesela 100 kelime 1.5tl gibi yapabilirsiniz. Ayrıca çok hızlı satış yapıldığının tekrardan altını çizeyim.

Peki makaleleri hangi konuda yazacaksınız?

Bu tamamen sizin bilgi birikiminize bağlı eğer finans alanında çok iyiyseniz finans yazın alıcısı çıkar. Popüler olarak en çok satanlarda genelde kadın siteleri için olan moda üstüne olan şeyler olur. Bunun nedeni ise türkiyede internet kullanıcılarının çoğunluğu kadın olması. Yada internette en çok zaman geçirenlerin kadın olmasıdır. Makale yazmayı seviyorsanız ve ben sitelerle uğraşamam makale yazıp satarım diyorsanız makale yazarlığı tam size göre.

Özet

Makale yazarak para kazanmak kolay gibi gözüksede aslında yazma işinden anlamayanlar için zordur. Bu işe yatkın olmanız gerek.

Aklınıza takılan soruları yorum yaparak sorabilirsiniz. Eğer detaylıca bilgi almak istiyorsanız bize yazın sayfasından ulaşabilirsiniz.

avatar
12 Yapılan Yorumlar
3 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
13 Yorum yazarları
mustafa dağdelenberfin yaşarmelike bayarsaruhan karafatih yetim Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa dağdelen
Üye
mustafa dağdelen

makale yazarak para kazanma konusunda daha önce sizin bu yazınızı okudum ve yorum yapmadım sonra dediklerinizi bir bir uyguladım ve artık azda olsa kazanmaya başladım hedefim gayet büyük.

berfin yaşar
Üye
berfin yaşar

Hem yaz kazan mantığı yazmayı seven ve yapmayı düşünenler için güzel iş fikri aslında bildiğin bir konuda yazarak çok güzel paralar kazanılabilir tabiki

melike bayar
Üye
melike bayar

BEnde evden oturarak şuan makale yazarak para kazanmaya devam ediyom küçük gözüksede yazmayı seven biri iseniz çok iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

saruhan kara
Üye
saruhan kara

Makale yazarlığı daha önce duymuştum ve bu kadar kazanacağımı veya tam olarak ne yapacağımı bilmiyodum verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür eder başarılarınız devamını dilerim

Ulaşcan Gökgöz
Ziyaretçi
Ulaşcan Gökgöz

makale yazarak para kazanma konusunda başarılı bir yazı olmuş. Ben daha önce makale yazarak para kazanılacağını biliyodum ama detaylarını öğrendim şuan teşekkür ederim.

MAVİ DERGİ
Yönetici

rica ederim daha güzel ve daha iyi kazanmanız dileğiyle

Ankara Nakliyat
Ziyaretçi
Ankara Nakliyat

İnternet ortamı birçok alanda ekmek kapısı oldu. Makale yazarak para kazanan tanıdığım insanlar var. Hazırlamış olduğunuz içerikte gayet açıklayıcı olmuş. Elinize sağlık

Mehmet Özdilek
Ziyaretçi
Mehmet Özdilek

Hayatın her alanından önemli ve kayda değer bilgiler paylaşıyorsunuz. Makalelerinizi bu yüzden hiç kaçırmamaya çalışıyorum. Elinize sağlık yine çok yararlı bir paylaşım olmuş.

Engin SUNAL
Ziyaretçi
Engin SUNAL

Makale satarak gerçekten ciddi paralar kazanılabiliyor, yeni başlayacak arkadaşlar için iyi bir yönlendirme olmuş

sercan cengiz
Ziyaretçi
sercan cengiz

makale satışı yapılabilecek sitelerden örnekler verebilir misiniz?

FATİH YETİM
Ziyaretçi
FATİH YETİM

Webmaster forumlarını öneririm daha sonra makale satış siteleri öneririm nedeni ise forumlarda alıcı ile bire bir konuşursunuz. Ve size eksikleri hataları söyler ayrıca para konusunda kesinti olmaz. Bu yüzden makale satışı öncelikle webmaster forumlarından yapılmalı.

SEMRA UÇAR
Üye
SEMRA UÇAR

evde oturarak makale yazarak çok güzel paralar kazanılabilir. Yeter ki iş olarak görmek ve emek vermekten geçer.Ev hanımları içinde çok güzel bir fırsat makale yazıp para kazanmak

FATİH YETİM
Ziyaretçi
FATİH YETİM

aynen öyle makale yazarak güzel paralar kazanılabilir. Özellikle de kadınları ilgilendiren moda giyim konusunda ki yazılar daha değerli paralar kazandırır.

CoaAlmeria
Ziyaretçi
CoaAlmeria

Teşekkürler hızlı geri dönüş için.

GÜLDEREN AYVERDİ
Üye
GÜLDEREN AYVERDİ

makale yazarak para kazanma konusunda başarılı bir yazı olmuş. Ben daha önce makale yazarak para kazanılacağını biliyodum ama detaylarını öğrendim şuan teşekkür ederim.