Kireçlenmeye ne iyi gelir
4 Nis, 2018 16:10 tarihinde eklendi

Kireçlenmeye ne iyi gelir

Kireçlenmeye ne iyi gelir

Kireçlenme sorunu, vücutta bulunan eklemlerin iltihaplanması anlamına gelmektedir. Kireçlenme sorunu genelde yaşa göre ortaya çıkmaktadır, kişinin yaşı ilerledikçe eklemlerinde görülen ağrılar artabilir ve eklemlerde sertleşme görülebilir. Bu ağrılara sahip olan kişiler ise sık sık “Kireçlenmeye ne iyi gelir?” diye merak etmektedir.Kireçlenme rahatsızlığı vücuttaki kemik uçlarının sert hale gelmesi ve kemiklere ait kayganlığın azalarak kaybolması sonucunda oluşmaktadır. Bu nedenle kireçlenme rahatsızlığına sahip kişilerin hareket kabiliyetlerinde hızla azalma yaşanır ve zamanla yapılan hareketler kireçlenmiş eklemlerde ağrı ve acıya sebep olur. Kireçlenme rahatsızlığının başlıca gizli sebepleri olarak sedef hastalığı ve lupus hastalığı esnasında yayılan enfeksiyonlar gösterilmektedir.

Rahatsızlığın çeşidine bağlı olarak değişen tedavilerde genelde yaşlılık sebebiyle oluşan rahatsızlıklar için yaşlanma geciktiren bir takım fiziksel ve kimyasal önlemler alınmaktadır.

Kireçlenme rahatsızlığı vücutta ağrı, şişme, kızarma gibi belirtiler gösterirken en çok görülen belirtileri ise hareket esnasında eklemlerde yaşanan ağrı ve acılar ile eklem tutulmasıdır.Farklı sebeplerden ötürü kişilerde kireçlenme rahatsızlığı görülebilmektedir. Aile bireylerinden birinde kireçlenme rahatsızlığı var ise bu rahatsızlık gelecek nesillere kalıtsal yollar ile geçebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre kadınların erkeklere oranla saha sık bu rahatsızlığa yakalandıkları görülmektedir. 50 yaş ve üzeri kişilerin riskli durumda olduğu kireçlenme rahatsızlığı vücuttaki yaşlanma sebebi ile de görülebilir. Obezite riski taşıyan kişilerde aşırı kilo bulunması sebebi ile diz ve kalça gibi uzuvların kireçlenme ihtimali oldukça yüksektir.

Kireçlenme Rahatsızlığının Tedavisi

Kişi kendinde kireçlenme riski taşıdığını düşünüyor ve buna bağlı bazı belirtiler alıyor ise doktoruna danışarak bu konuda bilgi almalıdır. Eğer kişiye kireçlenme teşhisi konursa bu konuda alınacak bazı tedavi önlemleri bulunmaktadır.Jel olarak eklemlere uygulanabilecek aloevera bitkisi kireçlenme rahatsızlığına oldukça yüksek bir şekilde fayda sağlamaktadır. Eklem bölgelerinde yumuşama ve yağlanma sağlayan boswellia bitkisi kireçlenme rahatsızlığı bulunan kişinin ağrı ve acılarını hafifletebilmektedir. Kireçlenme rahatsızlığı vücutta şişkinliklere sebep olabilmektedir. Okaliptüs bitkisi kireçli bölgelere uygulandığında bu şişkinliklerin azaldığı görülmektedir. Birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan yeşil çayın kireçlenme rahatsızlığına da iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle kireçlenme rahatsızlığı olan kişilerin günde 1 veya 2 bardak yeşil çay tüketmelerinde yarar vardır. Faydası bilimsel olarak açıklanan zerdeçal bitkisi ağız yolu ile tüketildiğinde kireçlenme rahatsızlığına iyi gelmekte ayrıca vücuttaki kireçlenmeye bağlı şişkinlikleri dindirmekte oldukça başarılıdır. Bu seçenekleri uygulayarak “Kireçlenmeye ne iyi gelir?” sorusunun yanıtını verebilirsiniz.

 

avatar
1 Yapılan Yorumlar
0 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
mustafa dağdelen Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa dağdelen
Üye
mustafa dağdelen

Kireçlenmeye iyi gelen şeyleri yazdığınızdan dolayı çok teşekkür ederim başarılı bir yazı olmuş teşekkürler