İnternetten para kazanma 
13 Nis, 2018 6:00 tarihinde eklendi

İnternetten para kazanma 

İnternetten para kazanma 

İnternetten para kazanma

İnternette para kazanmak sanıldığı kadar zor değil fakat eme ister. Küçük paralar anında da kazanabilirsiniz ama yüksek paralar kazanmak için büyük emek sarf etmeniz gerek.

1. Facebookta para kazanabilirsiniz
Bunun için ilk önce facebook sayfanız olmalı ve yüksek bir kitleye ulaştığında reklamlardan kazanabilirsiniz.

2. İnstagramda para kazanbilirsiniz

İnstagramda reklam almak için ilk önce gerçek kullanıcıların yani takipçilerinizin yüksek olması gerek. Ayrıca hile ile organik olmayan takipçiler anında fark edilir bu yüzden böyle bir yola başvurmayın.

3. Twitter para kazanabilirsiniz

Aslında twitter pek kullanan olmadığını düşünebilirsiniz ama twitter kullanan çok kişi var. Ayrıca twitter reklamları diğer değerlidir.

4. Blog açarak para kazanabilirsiniz.
Bir konuda blog açarak yazdığınız her yazıdan para kazanın güzel bir fikir. Bunun için uğraşmalısınız.

5. Hosting firmaları satış ortağı olun

Hosting firmalarının satış ortağı olmak zor değildir. Siz üye olun zaten size anında satış ortaklığı verirler.

6. Yandex ile kazanabilirsiniz

Yandex bir arama motorudur. Türkiyede şuan en çok kullanılan 2. Arama motorudur. Ama yandex google kadar gelişmediğinden yapay zeka olmadığından bunu kişilere yaptırıyor. Belirli ücretler karşılığında.
Yandex toloka aracılığı ile yandex toloka nedir. Ve nasıl kazanılır yazımıza ayrıca bakınız.

7. Forum editörü olun

Bir çok forum editör aramakta bazı forumlar yeni kurulduğu zaman editör bulmakta zorluk çeker. Bunun nedeni ise editör olduğunuz forumda hiç bir şey olmayacak ve kazanç az olacaktır. Eğer siz editörlük yaparsanız daha sonra forum tutulduğunda iyi paralar kazanabilirsiniz.

8. Makale yazarak para kazanın

Bu iş fikri gerçekten çok güzel. Mesela makale yazıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Bunu sağlayan bir çok web sitesi şuan mevcut. Makale yazan ve satan arasında iletişim sağlıyor. (Makale yazarlığı hakkında daha makale yazarak para kazanma yazımıza bakabilirsiniz.)

9. Animasyon hazırlayın

Animasyon hazırlayıp satabilirsiniz buda güzel paralar kazanmanızı sağlayacaktır.

10. Youtubede para kazanın

Aslında şuan youtube altın çağını yaşıyor. Bu yüzden youtubede altın çağa uyacak şekilde video yapsanıx çok yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

11. Bitcoin alın

Bitcoin aslında borsa işidir. Bunu yapmak için bu konuda çok iyi bilgi sahibi olmak gerekir. Bitcoin bir günde düşüşe geçip diğer gün yükselişe geçen bir paradır. Bu yüzden bunları tahmin ederseniz çok iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Ama bu riskli olduğu için tavsiye etmem.

12. Site satışı ortağı olun

Site satışı ortağı nasıl olacaksınız. Bu aslında kolaydır. Örnek bir webmaster forumuna kayıt olursanız orda satılmayan bir çok web site olduğunu göreceksiniz. Siz bunları belli bir ücret karşısında satacağınızı söyleyin. Kabul eden olacaktır.

13. Site alım-satımı yapmak

Burda önemli olan şey paranızdır. Siz bir site alın onu biraz bekletip satışa çıkarmanız gerek. Bu kolay gibi görünüyor. Kazancıda yüksem olur. Örnek vermek gerekirse ben sitemi daha önce satışa sundum 600 tl istedim kimse satın almadı. Ama şuna bin tl gibi bir fiyatla isteyen oldu bu sefer ben satmadım sadece 4 haftalık bir zaman diliminde bu gerçekleşti.

14. Domain yatırımcılığı

Bu aslında internette para kazanmak değil bu internette para yatırmaktır. Ama burda çok yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. (Domain yatırımcılığı) yazımızı kesinlikle okumalısınız. Ek olarak domain nedir bilmiyorsanız domain nedir yazımızıda okumanızı tavsiye ederim.

15. E ticaret sitesi açın

E ticaret sitesi yüksek yatırım gerektirir. Bu alanda çok fazla rekabet var. Bu yüzden çok yatırım yapamayacaksanız bu alana yönelmeyin.

16. Hit sitelerine kaydolun

Hit değiştirme siteleri var bunlar puan karşılığı para kazandırır. Düşük kazançlıdır. Fakat yapılabilir.

17. Araba satışı gerçekleştirin

Buda satış ortaklığı temeline dayanır. Burda mesela araba satışı için açılan bir çok site var burda satış ortaklığı teklifi verebilirsiniz. Aslında burdan çok iyi kazançlar sağlayan kişiler mevcut.
Örnek vermek gerekirse bir çok kişi paraya sıkışır. Ve elinde ne varsa en ucuz şekilde anında satılması için en düşük fiyata satar. Siz bunlardan eğer paranız varsa alıp daha sonra bekleterek iyi paralar kazanabilirsiniz.

18. İkinci el telefon satışı

Araba satışı gibi ikinci el telefonlar alıp satışa sunabilirsiniz.

19. İkinci el bilgisayar satışı

İkinci el bilgisayarları alıp satın. Bunları yaparken kesin kazanmak için cebinizde ekstra para olmalı. Eğer paranız yoksa bunları yapamazsınız.

20. Resim satışı

Eğer resim yapmayı biliyorsanız ve ben gerçekten çok güzel yaparım diyorsanız tam size göre. Resim yapıp satın. Belki komik olduğunu düşünebilirsiniz. Ama eğer portre çiziminde başarılıysanız yüksek gelirler kazanabilirsiniz.

21. Logo tasarlayın

Webmaster forumlarına üye olursanız göreceksiniz ki logo tasarımları için çok iyi para verenler var.

22. Fotoğraf çekin

Bir çok sitede özgün çektiğiniz fotoğrafların satışını yapabildiğinizi biliyor muydunuz? Fotoğraf çekme merakınız varsa gerçekten bu iş tam size göre.

23. Gezerek para kazanın

Bir gezi blogu açın gezdiğiniz yerlerin fotoğrafllarını çekin güzel bir ve akıcı bir dil ile bunları paylaşın. Eğer gerçekten güzel bir anlatım ile yazarsanız çok güzel paralar kazanırsınız.

24. Edebiyat blogu açın

Edebiyay blogları her zaman merak uyandırır. Çünkü edebiyat hiç bitmez. Ve edebiyatla alakalı binlerce şey yapabilirsiniz. Mesela halk edebiyatı tarihini halk edebiyatı ürünlerini hepsini tek bir blogta yazarsanız siteniz değerli paralar kazanır.

25. Sosyal bir platform oluşturun

Sosyal platform diyeceksiniz ki bu alanda para kazanmak imkansız. Aslında yanlış düşünüyorsunuz. Mesela facebook ele alalım genel herkesin kayıt olduğu bir sosyal medya aracı. İnstagram ve bunun gibi şeyler. Siz ise mesela sadece üniversite öğrencilerine yönelik bir platform oluşturabilirsiniz. Tabiki özgün bir şey yapmak şartıyla eğer ben facebook ve instagram gibi bir şey yapar adını üniversite platformu koyar büyütürüm derseniz zaten tutmayacaktır.

26. Bir uygulama geliştirin

Bu aslında zor gibi gözüküyor. Eğer yazılımcı değilseniz imkansız gibide gözükür. Ama eğer uygulamanın tutacağını düşünüyorsanız bir yazılımcıya yazdırabilirsiniz. Belki biraz ücreti yüksek olabilir. Fakat gerçekten farklı bir şeyse kesinlikle kazanacağınız karşısında az bir miktar kalır.

27. Bilgi birikiminizi paylaşacağınız sadece o konuda tüm sorulara cevap vereceğiniz bir platform oluşturun. Örnek vermek gerekirse mesela yemek tarifleri konusunda bir blog açabilirsiniz.

28. Tek ürün satışı yapın

Eğer bir ürününüz varsa o ürün hakkında bir site açın ve sadece o ürünü satın.

29. Modayı takip etmeyi seviyor musunuz?

O zaman modayı hem takip edip hemde moda hakkında öneri ve eleştiri gibi bir blog açabilirsiniz. Yada bir platform oluşturabilirsiniz. Bunlar belki zor olduğunu düşünebilirsiniz ama o kadar zor şeyler değil. Yazılımcı olmazsanız bile bu dediklerimin neredeyse tamamını kendiniz yapabilirsiniz.

30. Online danışman olun

Burda kesinlikle bilgi birikimizin çok iyi olması gerek. Çünkü bu hem sizin kazancınız için hemde karşı tarafa verebilecek bir şeyinizin olması için önemlidir. Eğer ki bu eksikse bunu unutun.

31. Tavsiye sitesi açın 

Tek konu hakkında tavsiye sitesi açın. Mesela araba tavsiyesileri gibi bir site oluşturabilirsiniz.

32. Başardığınız konularda bir site açın.

Başarı için ne yapılabilir. Gibi bir site açılabilir.

33. Kitap yazıp satışa sunun

Kitap yazın derken roman, hikaye, şiir değil başarılı olduğunuz bir konuda e kitap yazabilirsiniz. E kitap daha çok kazandırır. Çünkü sadece online kitap vereceksiniz. Basım için para falan vermiş olmayacaksınız. Tabi ki kitabınız tanınırlığı yükselince para daha iyi kazanmak için basımını gerçekleştirebilirsiniz.

34. Soru yazın

Bir çok platformda soru sorabilirsiniz. Bazı platformlar ise sorulara ek olarak ücret ödemektedir. Sizde bu platformları bulup para kazanabilirsiniz.

35. Şehir tanıtımı yapın

Eğer bir şehirdeyseniz ve bu şehirle ilgili her şeyi biliyorsanız gerçekten çok iyi bir site kurabilirsiniz. Ve örnek vereyim şehir tanıtımını başarıya ulaştığınızı varsayalım. Ne kadar kazanacaksınız tabi ki çok yüksek paralar kazanırsınız. Nedeni ise kişisel bir blogta genel konular veya değişik başlıklarda girebilirsiniz. Fakat şehir tanıtımında siz sadece bir şehir hakkında yazı gireceksiniz. Buda reklam veren firmaların direk sizinle iletişime geçmesi demektir. Şöyle düşünün siz şanlıurfa hakkında bir site açtınız ve siteniz çok yüksek bir kitleye sahip oldu. Ve urfada bir dershane reklam vermek istiyor. İlk olarak iletişime geçeceği kişi siz olacaksınız. Ve reklamdan iyi paralar isteyebilirsiniz.

36. Üniversite seçimi yapacaklara tavsiye verin

Bu aslında size çok yüksek kazançlar sağlayacaktır. Çünkü her yıl milyonlarca öğrenci bu konularda arama yapıyor. Ve bu konuda reklam verenlerin çok olduğu gerçeğide var.

37. Tek bir konuda şikayet sitesi açın

Normalde şikayvar sitesi var fakat o tüm sektörlerde ama siz tek bir sektöre yönelirseniz tutunabilirsiniz.

38. Okulunuzun itiraf sayfasını web alanına taşıyın

İnternette bu gibi sitelerin tutulması zor olsada eğer siz itiraf sayfası admini iseniz tuturabilirsiniz. Bir süreden sonra genel bir itiraf sayfası da olabilirsiniz.

39. Yazılım bilginiz varsa script yazın

Bu konuda bilginizin çok iyi olması gerek.

40. WordPress teması yapın

Buda yazılıma dahildir. Fakat tek tema tasarımı yapıp satarsanız gerçekten internette çok iyi paralar kazanırsınız çünkü wordpress en çok kullanılan scriptir.

avatar
65 Yapılan Yorumlar
23 Yorumlara Yanıtlar
1 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
66 Yorum yazarları
MAVİ DERGİsalihSalihakinFATİH YETİMhamit Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
salih
Ziyaretçi
salih

İnternetten para kazanmak elbette mümkün ama kolay para gözüyle bakmamak gerek ciddi araştırma ve çalışma gerektiğini unutmamak lazım. Çok faydalı bi yazı olmuş

Salihakin
Üye
Salihakin

İnternet üzerinden para kazanmak oldukça basit gözüken fakat emek isteyen bir şeydir çünkü internet o kadar kolay öğrenilmez. Yapcak kişiler kesinlikle anında para kazanacağını düşünmesin.

hamit
Ziyaretçi
hamit

cokmukemmelmanlatmis ve tanismisiniz inernetten para kazanmayi emeginize saglik basarilar

Liste Blogu
Ziyaretçi
Liste Blogu

İnternet ortamında bişey yapıp da para kazanmak istemeyen yoktur sanırım :D. Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam 😉

Uğur Günen
Ziyaretçi
Uğur Günen

Siteniz oldukça güzel ve kullanışlı.Tasarımı da çok güzel olmuş.Elinize sağlık.Başarılarınızın devamını dilerim.

creston
Ziyaretçi
creston

Biraz zorve sabır gerektiren bir konu ama sabırlı olunur ve iyi araştırılırsa mümkündür.

Tonyalı
Ziyaretçi
Tonyalı

Merhabalar Buyrun sizlere para kazanma yöntemi https://www.cowlook.com/register/8035 Linke tıklayarak siteye üye olabilirsiniz siteye para yatırımı yapma yokdur siteden sadece para kazanabilirsiniz sabrederseniz eğer iyi paralar kazanabilirsiniz siteyle ilgili detaylı bilgi için siteye üye olup yardım menüsünden bilgi alabilirsiniz siteyi türkçeye çevirmeyi unutmayın linki kopyalayarak arama motoruna yapıstırmanız yeterli para kazanmak için sadece siteyi açık tutun ve arada kontrol edin 🙂 oyunun mantığı su siteye para yattıramıosunuz site reklamdan para kazanıyo ve kazandığı parayı üyelere dağıtıyo. kullanıcıların topladıkları puana göre. Sürekli oyunun basında durmanada gerek yok 2 saatede bir kontrol et yeterli bide site arkaplanda çalısır durumda olsun benim bugun 2.… Daha fazla

EMRE İÇÖZ
Ziyaretçi
EMRE İÇÖZ

Güzel makale olmuş yeni fikirler edindim teşekkürler.

Cihan
Ziyaretçi
Cihan

Harika bilgier teşekkür ederim.

ılgın
Ziyaretçi
ılgın

Birazcık bütçeniz varsa domain yatırımcılığı gayet mantıklı

Özcan Akgök
Ziyaretçi
Özcan Akgök

Güzel tavsiyeler bulunuyor daha fazla tavsiyede bekliyorum çok teşekkürler

kemıl erdal
Ziyaretçi
kemıl erdal

Güzel sayfa emegıne saglık basarıların devamı dılıyorum dayıma boyle basarılı olmanı dılerım sayfanızı takıp etmeye devam edıyorum BAŞARILAR

memursite
Ziyaretçi
memursite

Oldukça faydalı bilgiler teşekkür ederim..

Murat AA.
Ziyaretçi
Murat AA.

İnternette o kadar çok vaktimizi harcıyoruz ki hiç durmadan sürekli boş boş geziniyoruz. İşte size para kazanma yolu

aytaç okatan
Ziyaretçi
aytaç okatan

Ellerinize sağlık öncelikle çok yararlı bir makale olmuş teşekkürler

isacotur blog
Ziyaretçi
isacotur blog

internetten para kazanmak eskisi gibi değil çok zor hele bizim gibi bir siteniz varsa tıklama başı reklamlardan gelir gelecek de google amca da bize ödeyecek ölme eşeğim ölme, en az 3 farklı konuda uzman olmak gerekiyor bi şeyler kazanmak için

gokhan demir
Ziyaretçi
gokhan demir

bu andan itibaren bende para kazanmaya başlıyorum

uzman çevirmen
Ziyaretçi
uzman çevirmen

bu olayı zor sanıyordum ama sade anlatımınla zorluktan çıkmış resmen teşekkürler

Mustafa bakır
Ziyaretçi
Mustafa bakır

güzel bir makale olmuş emeğinize sağlık

İbrahim onge
Ziyaretçi
İbrahim onge

Bircok yontem yazilmis zaman harcanmi emeginiz icin tesekkurler

metin bedir
Ziyaretçi
metin bedir

Bunlarıda dikkate alırım kendime ait bir sitem var.

Enis
Ziyaretçi
Enis

Gayet Güzel

Mobil Merkezim
Ziyaretçi
Mobil Merkezim

Oldukça zengin bir içerik olmuş. Teşekkürler

Hardy Master
Ziyaretçi
Hardy Master

Otosurf ile para kazanmak gayet zahmetsiz ve karlı bir iş, internetiniz, bilgisayarınız boş duracağına sizin için çalışsın.

özkan çiftçi
Ziyaretçi
özkan çiftçi

nasıl kazanılıyorsa araştırıp öğrenmek gerekir..

Barış Canıgeçgin
Ziyaretçi
Barış Canıgeçgin

Güzel ve faydalı bir yazı olmuş ellerinize sağlık

hasan
Ziyaretçi
hasan

anlatım için teşekkürler.. güzel bir yazı olmuş..

seydi altındağlı
Ziyaretçi
seydi altındağlı

tam 40 madde, ne çok yöntem varmış. teşekkürler paylaşım için.

birde otosurf yaparak para kazanılabilir diye bir madde açılabilir 🙂

cinfilmleri
Ziyaretçi
cinfilmleri

İşe yarar harika bilgiler var internetten para kazanmak isteyenler okusun!

burakt
Ziyaretçi
burakt

mav dergi bu kada kapsamlı para kazanma yontemini delediğiniz için teşekkürler güzel fikirlerim var

BARIŞ ÖNDER
Ziyaretçi
BARIŞ ÖNDER

Oldukça faydalı bilgiler teşekkür ederim..

DeryaCan
Ziyaretçi
DeryaCan

Gelsin paracıklarım şimdi 🙂 10 bitcoinim var taaa ezelden aldığım iyi ki saklamışım.

emın
Ziyaretçi
emın

selam cok guz<el sıtenız var bazı sıteler yok ındır kazan b

Sinem
Ziyaretçi
Sinem

Oldukça faydalı bilgiler teşekkür ederim..

Dijitan
Ziyaretçi
Dijitan

bu devirde internetten para kazanmanın bir çok yolu var. Artık öğrenilmiş belirli başlı yöntemler var ancak yeni projeler ile daha önce yapılmamış işler ile de internetten para kazanılabilir.

malabel
Ziyaretçi
malabel

tam bir bilgilendirme olmuş tebrikler

Anıl
Ziyaretçi
Anıl

bu bilgilendirici makale için teşekkürler herkese faydalı olucaktır

mustafa dağdelen
Üye
mustafa dağdelen

internette para kazanma konusunda başarılı bir yazı olmuş özellikle dikkatimi çeken para kazanma yöntemi olan makale yazarak para kazanma oldu

berfin yaşar
Üye
berfin yaşar

İnternetten para kazanmak sizin anlatımlarınız sonucunda belki kazanırız daha deneyimleyip yazacağım

ÖZKAN ÇİFTÇİ
Ziyaretçi
ÖZKAN ÇİFTÇİ

sÜPER BİR SİSTEM

Ertugrul
Ziyaretçi
Ertugrul

Değerli bilgiler. Teşekkürler

Hakan UYSAL
Ziyaretçi
Hakan UYSAL

Facebook, Isntagram ve Twitter bunlar hali hazırda para kazanılabilecek güncel ve kullanıcı yoğunluğu olan para kazanılabilecek en kolay platformlar..

melike bayar
Üye
melike bayar

İNternetten para kazanma konusunda sizin bu yazınız gerçekten bir yol gösterici gibi çok sağolun deneyimlerimi sizinle yorum olarak paylaşacam

Şenol
Ziyaretçi
Şenol

Güzel bir anlatıma sahip içerik olmuş elinize sağlık hocam

Mahmut Sami
Ziyaretçi
Mahmut Sami

başarılı bir yazı başarılarınızın devamını dilerim

Dayıcım45
Ziyaretçi
Dayıcım45

İşe yarar bilgiler var. Yani bu makale bence herkes için yararlı olmuş. Teşekkürler.

Mahmut Korkmaz
Ziyaretçi
Mahmut Korkmaz

Hayatımız internet olmuş paranın en güzelini bile netten kazanıyoruz

Zafer
Ziyaretçi
Zafer

Bu konuda herkes bir çalışma içine giriyor ancak çok az kişi istediğini yakalıyor bence. Önemli olan doğru konu ve strateji ile ilerlemek

Burak
Ziyaretçi
Burak

Hocam ellerinize sağlık gayet güzel bilgi paylaşımı gerçekleştirmişsiniz.

Twitchaber.com
Ziyaretçi
Twitchaber.com

Birazcık bütçeniz varsa domain yatırımcılığı gayet mantıklı