15 Tatil ne zaman bitecek

GENEL kategorisinde Liseli tarafından soruldu
15 tatil ne zaman bitecek?
İkinci dönem ne zaman başlayacak?

Cevabınız

Cevaplarınız ile soru sorana katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca cevap vermek için üye olmanıza gerek yok. :)
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

2 Cevaplar

admin tarafından cevaplandı

En İyi Cevap
Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB), dönem öncesinde yayınladığı 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takviminde, 15 tatilin başlayacağı ve biteceği tarihi belirtti. Yayınlanan çalışma takvimiyle birlikte öğrencilere ve velilere tatillerin başlayacağı ve biteceği tarihler resmi olarak aktarıldı.

Buna göre, 15 günlük yarıyıl tatili 19 Ocak 2018 Cuma günü alınacak olan karnelerle birlikte başlayacak ve yurt genelinde milyonlarca öğrenci ikinci kanaat dönemi öncesinde 15 günlük tatile başlayacak.

15 günlük sömestr tatili, 2 Şubat 2018 tarihinde resmen sonlanacak ve 5 Şubat 2018 Pazartesi günü milyonlarca öğrenci okullarına dönerek ikinci kanaat dönemine başlayacak. Milyonlarca öğrencinin sınıflarını geçip geçmemesi için oldukça önemli olan ikinci kanaat dönemi ise 8 Haziran 2018 Cuma günü alınacak karnelerle birlikte sona erecek ve 3 aylık yaz tatili başlayacak.
Liseli tarafından yorumlandı
Teşekürler :)
misafir tarafından cevaplandı
15 tatil hiç bitmese  :)

55 soru

251 cevap

80 yorum

45 kullanıcı

Hoş geldiniz, Mavi Dergi sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

İlgili sorular

4 cevap
GENEL kategorisinde aşık tarafından soruldu
10 cevap
GENEL kategorisinde Kübra tarafından soruldu
10 cevap
İLİŞKİLER kategorisinde Deli tarafından soruldu
7 cevap
HAYATA BAKIŞ kategorisinde Gülseren tarafından soruldu
...