Hayvan Çiftliği (George Orwel)

KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde Hayvan çiftliği tarafından soruldu
Bu kitabın konusunu kısaca anlatır mısınız okumayı düşünüyorumda?

Cevabınız

Cevaplarınız ile soru sorana katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca cevap vermek için üye olmanıza gerek yok. :)
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

6 Cevaplar

admin tarafından cevaplandı
Bu kitap ile anlatılmak istenen bana göre güç kimin elindeyse o baskı yapar. Yani kitabın adının hayvan çiftliği olmasına gelince kısaca özet geçeyim.
Çiftliğin birinde hayvanlar birleşiyor. Ve çiftlik sahibini öldürüp çiftliğin yönetimi hayvanlara geçiyor. Hayvanlar daha sonra herşeyini karşılıyor. Ama tabi ben kısaca anlattım ki kitabı okuyun. Bu kitap ve 1984 George Orwelin yazdığı muhteşem iki kitaptır. İkisinide okumalısınız. Zaten okursanız demek istediğimi anlayacaksınız.
Saliha tarafından yorumlandı
Katılıyom sana admin :)
Saliha tarafından cevaplandı
Bu kitap ve 1984 favori kitaplarımdan diyebilirim bu iki kitap o kadar mı güzel olur. Emin ol bunu ve 1984 kitabını okuduğunda çok şey anlayacaksın.
misafir tarafından cevaplandı
George orwel kitaplarını okumak çok güzeldir. Anlamlı ve düşündürücü şeyler
aşık tarafından cevaplandı
konusunu aşağıda açıklamışlar bana göre de kesin okumalısın çünkü bu kitap bir muhteşem.
meola147 tarafından cevaplandı
Okudum, beğenmedim. :) Şimdi diyeceksiniz neden? Dostlar ben bu kitapta ilgi çekici gerçekten bir şeyler bulamadım öyle yani...
Süleman tarafından cevaplandı
Okunması gereken güzel bir kitap herkese tavsiye ederim. :)

55 soru

251 cevap

80 yorum

45 kullanıcı

Hoş geldiniz, Mavi Dergi sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

İlgili sorular

4 cevap
KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde 1984 tarafından soruldu
9 cevap
KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde Sorunlar tarafından soruldu
5 cevap
KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde admin tarafından soruldu
...