Kendime Nasıl Güvenebilirim

GENEL kategorisinde güvensiz tarafından soruldu

Kendime Nasıl Güvenebilirim? 

merhaba arkadaşlar ben bir çok yerde güven sorunu yaşıyorum. Bunu nasıl atlatabilirim bir türlü çözemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?  Yani ne bileyim sorunlarım da yok ama güven okusunda biraz eksik hissediyorum kendimi ?

Cevabınız

Cevaplarınız ile soru sorana katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca cevap vermek için üye olmanıza gerek yok. :)
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

4 Cevaplar

admin tarafından cevaplandı

En İyi Cevap
Kendinize neden güvenmediğinizi bilmiyorum. Fakat kendine güven sorunu yaşayan çoğu kişide fark ettiğimiz kadarıyla bir çocukluk tramvası geçirmiş kişilerdir bu yüzden çocukluğunuzda yaşadığınız kötü bir anıyı ilk önce hatırlayıp onu yok etmeniz gerek. Eğer kendiniz bunu başaramıyorsanız psikolojik destek almanızı tavsiye ederim.

Diğer bir durum ise psikolojik destek almadan önce kendinize güvenmenizin en büyük sağlayacak olan arkadaşlarınızdır. Seçtiğiniz arkadaşlarınızın size her zaman değer vermesi gerek. Ayrıca arkadaşlarınız tarafından size değer verilmiyorsa veya arkadaşlarınız tarafında her zaman sözünüz kale alınmıyorsa bu sorun devam edecektir.

Psikoloji alanında bizim foruma yazdığınız için teşekkür ederiz. Diğer tüm sorunlarınız için özel sorunlarınız için bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.
güvensiz tarafından yorumlandı
bilgilendirdiğniz için teşekkürler.dediğklerinizi uygulamayı çalışacam eğer tekrardan sorun olursa sizinle iletişime geçerim.
admin tarafından yorumlandı
ben teşekkür ederim yeni akım forumu kulandığınız için, başkalrıda size yardımcı olamk için cevap verecektir. Yeni akım forumu her zaman size değer verir
Saliha tarafından yorumlandı
Gerçekten güzel bir cevap olmuş
aşık tarafından yorumlandı
admini tebrik ederim
sena tarafından cevaplandı
bana göre kendine güvenmiyorsan sıkıntı arkadaşlarındadır.
admin tarafından yorumlandı
cevabınız için teşekkürler :)
Saliha tarafından cevaplandı
Güven sorunu yaşayan insanlar genellikle önceden kısıtlanmış kişiler oluyor.
aşık tarafından cevaplandı

kendinizi güvende hissettiğinizde kendinze güvende duyarsınız bu yüzden ilk önce kendiniz güvende hisetmeniz gerek insanlar savaşları boş yere çıkarmamıştır. 

kendin güvende hissetmediklerinde her zaman kendi güvenlerini harcamışlardır.

55 soru

251 cevap

80 yorum

45 kullanıcı

Hoş geldiniz, Mavi Dergi sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

İlgili sorular

7 cevap
GENEL kategorisinde aylin tarafından soruldu
2 cevap
GENEL kategorisinde Nasıl olur tarafından soruldu
2 cevap
HAYATA BAKIŞ kategorisinde misafir tarafından soruldu
9 cevap
İLİŞKİLER kategorisinde aldatılan kadın tarafından soruldu
4 cevap
GENEL kategorisinde talatt tarafından soruldu