kıskançlığı önleyebilir miyiz?

POZİTİF BAKIŞ kategorisinde kıskanç kız tarafından soruldu
kıskançlığı önleyebilir miyiz?

Ben çok kıskancım bu yüzden her zaman hayatımı dengeleyemiyorum. Arkadaşlarımı falan ailemi herkesi çok fazla kıskanıyorum ne yapabilirim?

Cevabınız

Cevaplarınız ile soru sorana katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca cevap vermek için üye olmanıza gerek yok. :)
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

3 Cevaplar

Sevde tarafından cevaplandı
Kıskançlık bir kişinin veya bir ilişkinin yitirilmesinden korkulan, karmaşık bir ruhsal yaşantı ve olumsuz tutumdur. Bunun dışında başkasının sahip olduğuna kendisinin de sahip olma gerekliliğini hissettiren bir duygudur. Türk Dil Kurumu, kıskançlık kelimesini şöyle açıklamıştır[1]:

"Bir kimse bir üstünlük gösterdiğinde veya sevilen birisinin, başkası ile ilgilendiği kanısına varıldığında takınılan olumsuz tutum"

Burda son iki kelimeyi okuduğumuzda kıskançlığın olumsuz bir tutum olduğunu söylüyor o yüzden kıskançlığı önlemeniz tabi ki gerek.
fth tarafından yorumlandı
Güzel cevabınız için yönetim olarak size teşekür ederim.
fth tarafından cevaplandı
Kıskançlığı önlemek için ilk önce yapmanız gereken bana göre hayatınızda olan kişileri sizin olmadığını anlamanızdır. Şöylen düşünün eğer insanlar sizi düşünüyorsa zaten her zaman sizinle olacaktır. Sıkmaya gerek yok.
kübra tarafından cevaplandı
eğer çok kıskanç sanız ve bunu önleyemiyorsanız yapacak bir şey yok bence fazla değer vermeyin yeter.

58 soru

260 cevap

80 yorum

48 kullanıcı

Hoş geldiniz, Mavi Dergi sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

İlgili sorular

3 cevap
POZİTİF BAKIŞ kategorisinde misafir tarafından soruldu
3 cevap
POZİTİF BAKIŞ kategorisinde Nasıl olur tarafından soruldu
7 cevap
POZİTİF BAKIŞ kategorisinde Mecnun tarafından soruldu
10 cevap
POZİTİF BAKIŞ kategorisinde Sonsuzculuk tarafından soruldu
3 cevap
...