güven ne demek?

HAYATA BAKIŞ kategorisinde Güven Nedir tarafından soruldu
Güven ne demek veya güvendir?

böyle bir soruyu sormamın nedeni basit gözükebilir ama çoğu kişi güven nedir ? veya güven ne demek konusunda bir çok eksik düşüncesi var bana göre? Size göre güven nedir?

Cevabınız

Cevaplarınız ile soru sorana katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca cevap vermek için üye olmanıza gerek yok. :)
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

13 Cevaplar

admin tarafından cevaplandı
Psikoloji bakış açısında, "güven" birçok farklı şekilde tanımlanmaktadır. Güvenin genel olarak çocukluk çağında ilk olarak anne-baba ile geliştiği bilinmektedir. Çocukluk çağında gelişen güvenin ileriki yaşlarda gelişen sosyal ilişkilerine transfer edildiği öne sürülür . Örneğin, Erik Erikson'ın psikososyal gelişim modelinde, güven duygusu ilk basamaktır: bebekler ilk iki yılında ilk önce bakım vericilerine güven duyarlar, korunmuşluk hissini yaşarlar ve hep yanında olacaklarına dair iyimserlik duyarlar. Güven bu aşamada gelişmediğinde ise bebekler kendilerini tehlikeye açık hissederek ebeveynlere karşı güvensizlik hissederler.
gülseren1 tarafından yorumlandı
açıklamanız için teşekkürler :D
MEHMET ÇELİK tarafından yorumlandı
Güvenmek çocuk için bir nevi güç demek bence. Ailesinden aldığı güç, yaptıklarına destek ve yardım alması gibi konularda çok önemli
admin tarafından cevaplandı
Kısacası güven eğer olmazsa olmaz bir duygudur. Ve eriksonun psikososyal gelişim kuramına göre eğer sizde güvenszilik varsa çocukluktan başlar. Yani güven aslında bir duygudur. Ve güvenmekte size kalmıştır.
gülseren1 tarafından cevaplandı
güven tanımlanamaz bana göre yani değişik bir şeydir.
Murat tarafından cevaplandı
Güven bir kereliktir. Kaybedildi mi bir daha asla geri kazanılamaz.
mustafa3417 tarafından cevaplandı
bana göre güven karşımdaki kişinin hal, fiil ve davranışının kişilere zarar vermemesi hadistir sanıyorum kişilerin kendisinden emin olunacak kendisine hiçbir şekilde zarar gelmeyecek kişi. Öz güven ise duygu ve düşüncelerini hiç kimseden korkmadan çekinmeden karşı tarafa aktarabilmektir derim
Baran POLAT tarafından cevaplandı
Güzel bir paylaşım olmuş. Güven aslında en güzel duygudur. Olmasa belkide yaşanılmazdı.
ömer demir tarafından cevaplandı
Güven, Karşındakini her şeyden daha iyi tanıyabilmektir.
Orakcı Blog tarafından cevaplandı
Güvenmek hayattaki birçok şeyden önde gelen olmazsa olmaz bir histir.
mahmut tarafından cevaplandı
her yalana gözü kapalı ve bile bile inanmaktır güven
misafir tarafından cevaplandı
Güven karşıdakini kendi gibi görmektir..

55 soru

251 cevap

80 yorum

45 kullanıcı

Hoş geldiniz, Mavi Dergi sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

İlgili sorular

7 cevap
Kişisel Psikoloji kategorisinde benlik ne demek tarafından soruldu
2 cevap
GENEL kategorisinde Liseli tarafından soruldu
4 cevap
GENEL kategorisinde aşık tarafından soruldu
10 cevap
GENEL kategorisinde Kübra tarafından soruldu
...