Düzenli kitap okumak?

KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde Sorunlar tarafından soruldu
Düzenli kitap okumayı alışkanlık haline nasıl getirebiliriz?

Ben bir türlü düzenli kitap okuyamıyorum. İstiyorum fakat olmuyor. Bunu nasıl sağlarım.

Cevabınız

Cevaplarınız ile soru sorana katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca cevap vermek için üye olmanıza gerek yok. :)
Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

9 Cevaplar

admin tarafından cevaplandı
Düzenli kitap okumak için öncelikle koşullanma gerek yani kendinizi ona koşullandırmalısınız. Blog yazılarımıza bakarak klasik koşullanma yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Eğer koşullanma yoksa başarı yoktur. Demektir.
Hayal tarafından cevaplandı
Düzenli kitap okumak için ilk önce sevdiğin kitaplar oku. Sevdiğin ilgilendiğin bir şey varsa o konuda oku.
misafir tarafından cevaplandı
düzenli kitap okumak için ilk önce kitap okuduğunuz konuları ve kitapları araştırın daha sonra günlük 5 dk- 10 dk 15 dk gibi yükselte yükselte kitap okuma alışkanlığı kazanabilirsiniz.
Saliha tarafından yorumlandı
+1 bende katılıyom :)
kübra tarafından cevaplandı

Düzenli kitap Okumak

1. her gün kademeli artmalı
  2. her zaman kendinizi zorlamalı
  3. her zaman en sevdiğiniz konulardan başlamalı
  4. her zaman unutmamalısınız güzel kitap yoktur duygunuza hitap eden kitap vardır.
Mehmet ÇELİK tarafından cevaplandı
Kitap alıyorum. ancak bende bir türlü elimi vuramıyorum. Kitabın adını okuyorum anca :) ev iş çocuk felan derken zaman akıp gidiyor.
Saliha tarafından cevaplandı
Düzenli kitap okumak öncelikle isteyerek yapmalısın yani şöyle istenmeyerek yapılan bir şey ne kadar uzun sürebilir ki?
misafir tarafından cevaplandı
Düzenli kitap okumak önemlidir. Çünkü zihni açar. Düşünceyi geliştirir.
aşık tarafından cevaplandı
düzenli kitap okumak önemlidir. fakat okuduğunuz kitaplarda önemlidr. eğer düzenli kitap okumayı düşünüyorsanız önce okumayı istediğiniz kitaplardan başlayın derim.
ssss tarafından cevaplandı

bana göre kitap okumak yaşam tarzıdır. bazıları yapabilir bazıları yapamaz.

55 soru

251 cevap

80 yorum

45 kullanıcı

Hoş geldiniz, Mavi Dergi sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

İlgili sorular

5 cevap
KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde admin tarafından soruldu
4 cevap
GENEL kategorisinde aşık tarafından soruldu
6 cevap
KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde Hayvan çiftliği tarafından soruldu
4 cevap
KİTAP ÖNERİLERİ kategorisinde 1984 tarafından soruldu
...