Kapat

Düşler Sokağı

Anasayfa
Sizden Gelenler Düşler Sokağı
Düşler Sokağı

Düşler sokağı misali..

Merhaba satırlarım can yoldaşlarım uzun bir aradan sonra düşler sokağı misali yazım ile sizlerleyim. Bugün de hayallere bir yolculuk yapalım şöyle uzun olsun hiç bitmesin bir ömür boyu olsun.. Hayaldir insanı yaşatan
diye klasik bir sözümüz vardır, ona itafen bir de Hayaldir insanı yıkan diye de başka bir sözümüz vardır. Size sorarım siz ne dersiniz?

Ben kendi cevabımı yavaştan vereyim. Hayal insanın pusulasıdır gideceği yönünü belirler. Umut verir, özlem verir, acı verir, güven verir, sadakat verir, sabır verir. En azından hiç olmayacakmış hissi vermez illaki bir şey verir. Bize bir sonraki hayallerimizde tecrübe olur, yaşama sebebi olur.. Siz de gece yatarken uykunun o ilk uyumaya çalışılması evresinde yolculuk yapmaz mısınız o içinizdeki çocukları çıkarmaz mısınız.. Hayalde böyledir düşünürsün tasarlarsın sonra kendini o hayalde düşünürsün her şey güzel gider ta ki bir yerden o hayatınızdaki ilk darbeyi yiyene kadar biz buna ilk hayal yıkılışı deriz. İçimizdeki çocuğun hasta olmuş hali..

Velhasıl kelam o çocuğu hep iyileştirmekle o hayalleri hep dimdik ayakta tutmak için hayal kurmaya devam. Hayal kurmak bizi gerçek çöküşten kopartmaz aksine o çöküşü daha iyi anlamamıza imkan sağlar deyip satırlarımı bırakıyorum bir daha ki yazımda görüşmek üzere..

YAZAN: Hamit G.

Hamit arkadaşımıza teşekkür ederim. Bize verdiği değer için.

Mavi Dergi sizden gelenler ile değer kazanmaktadır.

Mavi Dergi’de sizde yazılarınızı görmek isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR.

 

“Düşler Sokağı” üzerine 12 yorum

 1. ASİYE MERAL says:
 2. ömer says:
 3. ahmet says:
 4. Utku Garip says:
 5. Ballı Soprano says:
 6. akinci3 says:
 7. Hamit G. says:
 8. Hamit G. says:
 9. Hamit G. says:
 10. Hasan BB says:
 11. mehmet nur can says:
 12. MEHMET ÇELİK says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir