Dawn Of War 3 Oyunu Oyna
12 Nis, 2018 19:04 tarihinde eklendi

Dawn Of War 3 Oyunu Oyna

Dawn Of War 3 Oyunu Oyna

Dawn Of War 3 Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunun ilk hikayesi 1987 yıllarına dayanıyor. İlk olarak masaüstü oyunu olarak başlayan bu seri daha sonra bilgisayar platformuna geçiş yaptığını söyleyebiliriz. Dawn Of War serisi hem oyunun oynanma stili hem de var olan evren sebebiyle rakiplerine uzun yıllardır fark atmayı başarıyor.

Oyunun ilk serisinden 5 yıl sonra ikinci seri çıkarılmıştır. Oyunun bu serisinde ilkinden farklı olarak bölge kurma işlemi kaldırıldı. Bu durum kimi RTS tutkunları için memnuniyet şeklinde karşılanmış olsa da kimi oyuncuları bir hayli üzdüğünü söyleyebiliriz. Başarılı yapım olan Dawn of War 2 oyunundan sonra 3. Oyunda çıkacak olması kesin olarak ön görülüyordu. Öylede oldu ve Dawn of War 3 satışa çıkarıldı.

Bundan önceki oyun incelemesinde sizlere sayfamızı paylaşmıştık yazımız öncesinde isterseniz bağlı linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Dawn Of War 3 Oynayış

2016 senesinin Mayıs ayında çıkacağı açıklanan Dawn of War 3 ilk iki serinin ortasında bir oynayış sunulacağı söylendi. Oyunda ilk seriden bölge kurma işlemi yer alırken ikinci seriden elementlere benzer yapılar yer alıyor. Oyun bu açıklamalar sonucunda 27 nisan günü bilgisayar platformuna özel olarak satışa çıkarıldı.

Oyunda oynayış çok kolay olarak karşımıza çıkıyor olsa da belli başlı zorlukların olduğunu söylemek gerekiyor. RTS tutkunları için başarılı bir yapım olan Dawn Of War 3, üç adet ırk olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda space marine, ork ve eldar ırkları mevcuttur. Birçok oyuncu çok fazla ırkın olacağını bekledi ancak bu yönüyle oyun biraz geri planda kalıyor.

Oyundaki harita sayısı bakımından oyuncular hayal kırıklığına uğrayacak gibi gözüküyor. Çünkü oyunda sadece 8 adet harita yer alıyor. Oyunda ayrıca bina sayıları ve içinde yer alan üniteler de sınırlı sayıda yer alıyor. Oyun ne kadar güzel olsa da bu yönüyle eksikleri barındırıyor.

Dawn Of War 3 Amaç

Oyun bir amaç uğruna kurulduğunu söylemek mümkündür. Dawn Of War 3 oyununda amaç düşman bölgesinde yer alan Core binasını yıkmak olarak biliniyor. Oyunda ki düşmanların tüm binalarını yıkarak da zafere ulaşmak mümkündür. Ancak sadece Core binasını alarak bu işlemi daha rahat yapabilirsiniz.

Oyunda ayrıca yer alan ırkların iki farklı herosu olduğunu söylemek gerekiyor. Orduyu aynı zamanda bir heroyu kontrol etmek çokta kolay bir işlem olarak gözükmüyor.

Dawn Of War 3 Genel Değerlendirme

Oyunda yer alan grafikler bir RTS oyununa göre oldukça güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Oynayış stili ne zor ne de kolay seviyede değil buda oyun severlerin hoşuna gidecek bir özellik olarak biliniyor. Bir strateji oyunu olduğunu için takım içi anlaşma çok önemli oluyor. Oyunda bunu size rahatlıkla sunduğu için başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak değerlendirme yapmak gerekirse oyun RTS tutkunları için oldukça ideal bir yapıya sahiptir. Uzun süreli olarak sıkılmadan oynayabilirsiniz.

avatar
2 Yapılan Yorumlar
0 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
2 Yorum yazarları
melike bayarsaruhan kara Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
melike bayar
Üye
melike bayar

BU oynu ilk defa duydum herhalde popüler bir oyun.

saruhan kara
Üye
saruhan kara

Bu oyunu oynamayı seviyorum açıkcası sizinde bu kadar güzel anlatmanızdan dolayı teşekkür ederim