Çiftlik bank dolandırıcılığı
28 Mar, 2018 18:21 tarihinde eklendi

Çiftlik bank dolandırıcılığı

Çiftlik bank dolandırıcılığı

Çiftlik bank dolandırıcılığı

Merhaba bende çiftlik bank üyesiydim. Ama ilk başta söylemem gerekirdi dolandırılmadım. Nedeni ise ilk başta kayıt olan kişilerden biriydim. Aslında ilk başlarda kayıt olup iyi para yatıranlar gerçekten çok iyi kazandı. Mesela kendimden örnek vermem gerekirse ilk başlarda sistem kurulduğunda bire dört veren bir oranla başlamıştı bu hiç az değildi. Ayrıca referans sistemi ve klan sistemi ile çiftlik bank denen oyundan çok kazandım. Peki bu yazıyı neden yazıyorum sorusunu soracak olursanız nedeni ise basit. Çiftlik bank dolandırdı herkesi.

Çiftlik bank nedir?

Bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim sanal bir oyun. Fakat gerçek gibi tüm medyada daha önce reklamları yapıldı. Ve türkiyede bir çok medya platformu destekledi. Belki bir çoğunuz buna katılanları salak veya sazana avı olduğunu zannedebilirsiniz. Aslında bir ilk zamanlar kaydolanlar gerçekten güzel yatırım ile çok iyi paralar kazandı. Onlardan biride bendim.

Sonradan üye olanlara ne oldu?

İşte kötü tarafı ise sistem ilk başlarda referans sistemi ile çalışmaktaydı. Ayrıca klan sistemi de mevcuttu. Bu yüzden kayıt olup sadece referans olarak kattığınız her üye her yatırımın %10 luk bir kısmını size verirdi. Ayrıca klan sisteminden de haftalık gelir elde edilirdi. Sistem gayet yerindeydi. Fakat sisteme çok kişi üye oldu. Zaten üyeler çoğaldıkça kar payı çokca düştü. Bire dört verirken en sonra artık bire iki veya iki buçuk vermeye başladı. Tabi biz ilk üyeler olduğumuz için paramızı tamamıyla çıkardık. Hatta daha fazlasını bile çıkardık.

Benim gelmek istediğim asıl konu ise çiftlik bank denen sistem o kadar kötüyse neden herkes üye oldu?

Bu sorunun cevabını aslında sazana avı diyenlerde aramak gerek. Çünkü şuan çiftlik bankın dolandırıcılığını yazan gazeteler ve medya grupları eskiden çiftlik bankın kar marjından bahsediyordu. Bu aslında Türkiye’de güvenli denilen tüm haber sitelerini ve show programlarının gerçekte hiç bir şey bilmediğinin kanıtı olabilir. Nedeni gayet basit bir hesaplama ile yapabilirim.
Daha önce kanallarda bangır bangır reklamı yapıldır. Bunun önüne geçilmedi. Ayrıca 18 ay gibi bir sürede devlet bunun önlemini almadı veya açıklama yapmadı. Bu kişiler diğer bal reklamları gibi devletin hiç kontrol etmediği önlem almadığı gibi bunda da aynısı oldu. Burda ki en büyük sorun şu neden neden herkesin başı yandıktan sonra bu sistem bir ponzi sistemidir. Yasaklanmalı veya dolandırıcılık ile suçlanıp kapatıldı?

Bu sorular cevabını diğer tüm sorular gibi bulmayacaktır. 1999 dan beri mega holding Türkiye’de faaliyet gösterip yüzlerce kişi dolandırıldı. Fakat hala herhangi bir soruşturma açılmadı.

Bu yazıyı okuyan ve parası çiftlik bankta kalan kişiler şöyle diyecektir. Eğer sen kazanmış biz kaybetmişsek paramız ilk katılanlara gitmiştir. Evet aslında bu biraz doğru olsa da diğer şekilde bizde ne kadar para kazanmış olsakta bizde dolandırıldık. Çünkü diyelim ki 18 ay değilde 4 ayda kapatılsaydı bizde paramızı alamayacaktık. Yani kısacası benim gibi ilk kayıtlılar aslında şanslı kişiler.

Sonuç olarak

Parası çiftlik bank sisteminde kalan kişilere geçmiş olsun. Sadece tek bir kişinin parası orda kalmadığını çoğu kişinin fazla parası içerde kaldığı gerçeğini de unutmamak gerek. Parası içerde kalmış kişilerin yapacakları bir şey olmadığı ve millet olarak böyle sistemlere bir daha dahil olmamız gerektiği açıkça ortadadır. Belki bir çoğunuz bana sen paranı kurtarmışsın o yüzden bu kadar rahat konuşuyorsun diyecekler. Ama öyle değil ben parayı kurtarma derdinde değilim. Zaten benim yaptığım yatırımda kaybetsem bile üzülmeyecek bir paraydı. Bazıları merak edebilir ne kadar diye 700 tl net yatırdığım. Oldu zaten kazancımda en fazla 1.700 tl oldu net çektiğim. Nedeni iste paramı geri çektikten sonra diğer kalan parayı sistemde bırakıp çoğalmasını beklemekti. Eğer ki öyle yapmasaydım. O kadar kazanmazdım ayrıca son ay haberler çıktığı zaman ben hiç bir şey almadım biriken tüm parayı çektim. Buda bir ders olur bize. Şahsen ben kendim için bir daha asla ve asla para mı böyle sistemlere koymayacağıma yemin etmiş biriyim.

 

avatar
1 Yapılan Yorumlar
0 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
serkan acar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
serkan acar
Ziyaretçi
serkan acar

Adam tüm Türkiyeyi dolandırdı walla. geçmiş olsun