Kapat

Burç yorumları

Anasayfa
Kişisel Psikoloji Burç yorumları
Burç yorumları 1

Burçlar doğru mu

Bir çoğumuz haber okurken veya internette gezinirken günlük burç yorumlarını görmüş olmalısınız. Peki günlük burç yorumları gerçeği ifade eden yorumlar mı? Ya da tamamen hayal ürünü mü?

Bir an düşünmeden bir çok insan gibi aynı gün aynı saatte doğduğunuzu unutup sanki bu kehanetler sizin için yazılmış gibi okumaya başlarsınız. Sanki sizi ifade ediyor gibi düşünürsünüz. Sizi tek ifade ediyor size özel bir yazı yazmıştır yıldız kahini.

Yıldız kahini bu ayın kötü geçeceğini marsın güneşe yaklaşacağınız ve sizin güneşe alerjinizden bahsedip bu ay geçtikten sonra daha 3 ay içinde güzel bir yere geleceğinizden bahsediyordur. Birkaç yıl sonra bu deneyimlerin yanılsama olduğunu deneyimlersiniz.

Yıldız falı okuduğunuzda bu gün şanslı gününde olduğunu at yarışı, şans oyunu, kumar oynamak gibi gerçekten kendinizi inandırıp oynamak hali hazırda delirme diyebiliriz. Eğer her kehanetleri doğru olsaydı kötü geçen birkaç günden sonra hepimizin hayatı güllük gülistanlık olacaktı.

Yıldızlar şan şöhret getireceğine aşk, mutluluk ne bileyim şans getireceğini düşünmek gerçekten uzaklaşmak demektir. Her ne kadar aşkta kazanamayacağımızı yıldız falı söylerse de zengin olacağımıza dair her zaman güzel bir haberi vardır. Size asla trafik kazası geçireceğinizi, yakında cebinizde ki paranızdan olacağınızı, eşinizin sizi bırakacağını söylemeyecektir. Yas, boşanma, kaza gibi kasvetli haberlere değinmez yasaktır.

 • Amerikada’ki Wisconsin üniversitesinde görevli psikolog Margaret Hamilton ‘’Gazetelerdeki bu bölm %70 olumlu bilgi ile doluyken, ortalama bir yazıda bu oranın %50 geçmediğini görüyoruz.’’ Diyor. Tamamen aldatıyoruz değil, konunun oyuncu bir boyutu var. Ayrıca her zaman kendimizi bize en uygun tahmini bulacak şekilde ayarlıyoruz. ‘’İyi bir yıldız falı, okuyan kişiye kendisi için yazılmış izlenimi verir’’ diyor işin uzmanları. Adeta bir masal dünyası, bir ütopyadır burç yorumu. Profesyonel astrologlar dahi günlük burç yorumlarından sakınır çünkü gezenlerin hareketi o kadar yavaş ki tahminlerde bulunmak zordur çok.
anlamsız anlamlılık

anlamsız anlamlılık

Anlamsız anlamlılık

Yıldız falını okur ya aşk dolu yada güzel bir yaşam bekliyoruzdur. Sıkıntılarla dolu da olabilirsiniz. Sizi kurtaracak bir yorum gerek ve yorum şöyle olur; Kötüyüm fakat jupiter geçtiğinde daha iyi olacağım. Tüm hayatınız jüpitere bağladınız. ‘’ Her şey ters gidiyor ben balık burcuyum ve acı çekmeye mahkumum özellikle üçüncü dekanatdakiler. Yıldız falına objektif  baktığımız zannetsek öyle değildir. Bu konu hakkında

 • Psikoterapist Gerard Morel ‘’ Üstelik okuduğumuz fal bizde bir çağrışım yapmazsa dikkate almıyoruz veya bize daha fazla hitap eden daha çok beğendiğimiz diğer yorumlara yükleniyoruz’’ diğer taraftan yazılar bize uyduğunda ise oyunu oynamaya başlarız. Bu yüzden herkes burçlarının iyi yönlerini oynar. Eğer ki burçlara çok inanan birini görürseniz kesinlikle iyidir. Rolünü oynamayı biliyorsa tamamdır. J
 • Morel göre burç yorumlarını okumak özellikle ‘başkası’nın bizi düşündüğünü hayal etmemiz açısından tatmin edici. ‘’Giderek daha materyalist ve bireyselleşen dünyada, kaygıya karşı bir sığınak’’ açıklamasını yapar. Morel eski uygarlıklar yıldız falını; zamanı yıllara, aylara, saatlere bölmek için kullanırdı. Etimolojik olarak horoskop kavramı ‘’saate bir bakış’’ anlamına geliyor. Yıldızlara savaşıp savaşmamaları gerektiğini, rekoltenin bereketli olup olmayacağını sorarlardı. Ama o eski zamanlarda gökyüzü kendisi ile ilgili bilgileri papazlara ve krallara verirlerdi. Sıradan vatandaşlara vermezdi. Yıldız haritası ancak 19. yüzyılda kişilerin egosu ile ilişkiye geçmeye başladı. İkinci dünya savaşı sonrası burç yorumları popüler dergilerde kadın dergilerinde popüler oldu. ABD yi ele geçirdikten sonra Avrupa’yı baştan çıkardı. Gerçek şu yıldız falı ‘’iyi’’ olan bizden yana olandır.
Yıldızlar Sizi Anlatmaz

Yıldızlar Sizi Anlatmaz

Bahsettiğin ben miyim ?

Kim olduğunu anlamak, kendini tanımlanmış hissetmek ve başkaları tarafından tatmin edilebilir olmak demek. Oğlak ıssız adamlar. Balıklar yapay cennetlerin çekiliğe kapılan idealistler. Bunun yanında boğalar katı ve güvenlidirler. Aslanlar sahnede büyür. Akrepler hem başkalarına hem kendilerine tehlikelidirler…

Gerard Morel ‘’ Bizim dönemimi, bize sunulan her modelde kendimizi aramaya itildiğimiz, daha önce benzeri görülmemiş bir kimlik arayışı ile karakterize oluyor’’ diyor. Devam ediyor ‘’ Oysa burçlar yalnızca tüm insanlık için ortak olan karakter özelliklerini ve davranışsal eğilimleri tanımlar. O sebeple her birinin biraz tanıdık gelmesi doğaldır.

Akıldan uzak

Psikoloji ve psikanalizin yükselişine rağmen akıldan uzak davranıp fal gibi düşünceden yoksun sadece hayal ürünü olan şeylere inanmış kişilerin eğitilmesi gerektiği açıkça ortadadır. Gerard ‘’İçimizde, eğitilmeyenler’’ olarak ifade ettiği bu akıldan uzak hayalli duruma dikkat  çekmiştir.

“Burç yorumları” üzerine 16 yorum

 1. FATİH YETİM says:
 2. Burak Almacı says:
 3. Şener Aksoy says:
 4. süleyman says:
 5. mehmet ali says:
 6. Hakan Gürel says:
 7. Erenn says:
 8. Eren says:
 9. FATİH YETİM says:
 10. ozan per says:
 11. Yunus Can says:
 12. Mustafa says:
 13. Harun says:
 14. Fatih says:
 15. VİDEO tube says:
 16. MEHMET UÇAR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir