Kapat

Bir İlişkide Altın Kurallar

Anasayfa
Genel Psikoloji Bir İlişkide Altın Kurallar
Bir İlişkide Altın Kurallar

Bir ilişkide gerekli 10 altın kural

Bu yazıda öznel yaklaşacağım çünkü ilişkiler öznel açıklanabilir.
Bir ilişkide olması gereken durumları veya olmasını sağlayacağınız durumlar olabilir. Bu yüzden sonuna kadar okuyun.
1. ♥Hiç bir zaman yüzde yüz gerçekleri söylemeyin çünkü gerçekleri her zaman söylemek doğru değildir özelliklede ilişkilerde.
Örneğin: Bir gün dışarı çıkıcaksınız ve gezecekseniz asla söylemeyin çünkü söylerseniz sizin başınıza bela olur. Nedeni eğer siz herşeyi doğru söylerseniz mesela gezerken eğlendim derseniz alacağınız cevap ” O zaman gezmeye devam et bb ”  gibi bir cevap alırsınız.
2.♥ Çıkacağınız kişiyi iyi tanıyın. Eğer çıkmışsanız sonuçta bu ilişkide on altın kural olduğu için çıkmışsanız tanımadığınız yönleri çıktıysa ayrılın çünkü ne kadar uzun sürerse sürsün devam etmeyecek.
3. ♥Asla herşeyi onun için yapmayın kendinizi kısıtlamayın. Bunun nedeni ise siz kendiniz kısıtladıkça o sizi daha çok kısıtlamaya çalışacak. Bunun nedeni insanlar sahip olduğunu anladığı bir gücü sınırsız kullanma isteği uyanması bir süreden sonra.
4. ♥Her zaman onunla ilgilenmeyin bu alışkanlık haline gelir ve bir süreden sonra bunu azaltırsanız sizden soğumaya neden olur.
5. ♥Belkide bu en önemli altın kuraldır. Her zaman romantik olmaya çalışmayın sonuçta hepimiz insanız ve her zaman romantik olamayız ve bunu sizden her zaman bekler.
6. ♥Kişi uzaksa onun sizi kıskanması ve sizin onu çok kıskanmanız normaldir. Fakat bunu yaparken abartmayın zaten sizde karşı tarafta bir birinizi seviyorsanız kıskançlığınızın az olması gerek.
7. ♥Her zaman ilişkinin devam edeceğine inanın fakat her zaman biteceğini de düşünün bu yüzden hayallerinizi herşeyi karşı tarafa bağlamayın. Eğer sonu olmazsa canınız çok yanar.
8.♥İlginçtir ki toplumda hızlı tüketme sendromu dediğimiz modaya uyma var. Bu yüzden ilişkileri çok hızlı yaşıyor ve heyecanı kalmıyor. Heyecanı kalmadığından bitiyor. Sizde ilişkiyi hızlı yaşıyorsanız bunu yavaşlatın çünkü ne kadar hız o kadar hızlı bitecek demek.
9. ♥Hayatınızı yaşayın. Bu kural tamamen size ait olması gerek kimsenin dayatması olmadan yaşayın. Karşı taraf hiç bir zaman size bir şey dayatmasın. İsteyerek yapın eğer isteyerek yapmıyorsanız zorlamayın. Zaten zorlasanızda yapamazsınız.
10. ♥Bu 9 kurallın kısacası en özet şekli diyebilirim. Hayatınızda alışkanlık olarak kişileri seçmeyin. Sigara bir bağımlılık alışkanlıktır. Bundan vazgeçmek neredeyse imkansız gibi bir şey. Bana göre isteyen sigaradan vazgeçebilir ama ben vazgeçemedim. Yani eğer alışkanlıklarınız varsa kötü de olsa iyi de olsa vazgeçmeyi bilmelisiniz. Bir ilişkide alışkanlıktır. Seversiniz, özlersiniz, hayal edersiniz fakat unutmayın ki sigara neyse bir ilişkide odur. Çünkü sigarayı bırakmayı düşününce beyniniz durur işte bir ilişkiyi bitirmeyi düşününcede öyledir. Bu yüzden alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyi bilmelisiniz. Eğer vazgeçmeyi bilmiyorsanız ilişkilerinizi kısa tutun sevmeyin, özlemeyin, hayal etmeyin.

Hayatı sevin, yeni hayaller kurmayı bilin.

Hayat güzel insanlar değil.

Bu yüzden kişilere değil hayatta bağlanın.

“Bir İlişkide Altın Kurallar” üzerine 24 yorum

 1. semih says:
 2. ahmet says:
 3. MUHARREM ŞAHİN says:
 4. Fatih Yetim says:
 5. Cengiz says:
 6. Minecraft İndir says:
 7. yusuf kaya says:
 8. admin says:
 9. çiğköfte says:
 10. admin says:
 11. admin says:
 12. deniz says:
 13. Mehmet ÇELİK says:
 14. admin says:
 15. Mahmut Korkmaz says:
 16. admin says:
 17. Sesliportal says:
 18. admin says:
 19. Ballı Soprano says:
 20. admin says:
 21. Labirent says:
 22. seydi altındağlı says:
 23. admin says:
 24. mehmet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir