Kapat

Aşk yeniden nasıl canlanır

Anasayfa
Kişisel Psikoloji Aşk yeniden nasıl canlanır
aşkı yeniden eskisi gibi yapmak

Aşk yeniden nasıl canlanır

İlişkide bir süreden sonra aşk geride kalıyor sanki. İlk zamanlardaki gibi aşkı nasıl yeniden canlandırabilirsiniz veya eskisi gibi nasıl olursunuz. İlk zamanlar gibi değilse nasıl ilişkiniz düzelir? Bu soruların hepsinin cevabını yazmaya çalışacağız. Aşk her zaman ilk zaman ki gibi heyecan vermesini istiyorsanız ilk önce bunu kesinlikle istemeniz lazım.

Aşkı yeniden canlandırmak için oyun oynayın

Aşk olmak, fethetmektir. Yaşam enerjinizin yüksek ve yaşamdan daha biz motive olarak devam etmenizi sağlar. Çift olarak yaşamak yani aşık olmanız, sıradan, güven verici bir hayat için sıra dışı tek başınıza olan hayatınızdan vazgeçmenizdir. Bu hayat sıkıcılıkla dolar bir süreden siz o sıradanlığı kırmanız gerek. Yeni oyunlar bulmayı sıra dışı şeyler birlikte yapmayı deneyip yeniden heyecan katmanız gerekmektedir. Birlikte hayal gücünüzü birleştirip yeni oyunlar keşfedebilirsiniz.

Bir birinizi hiç tanıyormuşsunuz gibi bir gece bir yerde oturup yeniden buluşmuşsunuz gibi bir oyun oynayın. Yeniden tanışsanız nasıl olacağını düşünüp bunu organize edin. Bir birinize eski sormayı bıraktığınız soruları sorun.

Ayrıca şu cümleyi tamamlamasını isteyin ‘’Seninle tanışmasaydım şuan …’’ gibi devam etmesini sağlayan. Bu size tanımadığınız yönleri ve arzularını size gösterecektir. Beklide bu kıskançlığınızı yeniden canlandıracak. Ayrıca tamamen sizin ona sahip olduğunuzu düşündüğünüz gerçeğini kıracaktır.

Tekrardan aşkınızı ilan edin

Tekrardan aşkınızı ilan edin

Tekrardan aşkınızı ilan edin

İlişkiler sadece bir sefer kurup hep öyle devam etmesi beklenen bir şey değildir. Zamanla dökülür, eskir, direnir, sarsılır, yenilenir ve zamana karşı durmayı başarır hep hareketlidir. Karşı tarafa neden onu sevdiğinizi yeniden söyleyin, ilk günlerde olduğu gibi değil onunla yaşadığınız zaman boyunca yeniden neden sevdiğinizi anlatın. Ayrıca güven, samimiyet, kendini ve diğerini tanıma gibi olumlu kazanımlara da bakmanız gerek. Aşk zayıflamaz sadece farklı yerlerde farklı yüzlere girer. Bazı çiftler birlikte olduğu için birbirini sevdğini söyler. Siz ise yeniden sevdiğiniz için onunla birlikte olduğunuzu hatırlatın.

Diğerinin sevgi dilinden konuşun

Diğerinin sevgi dilinden konuşun

Diğerinin sevgi dilinden konuşun

Sevginizi göstermek için beş değişik yol vardır; Güzel sözler, sevgi dolu hareketler, hediyeler, sevgi dolu kaliteli zaman geçirme ve üstü kapalı iyiliklerdir. Partneriniz hangisini seviyor sizce? Yani şöyle düşünelim hediye aldınız diyelim fakat karşı taraf sizinle zaman geçirmek istiyorsa ve siz sadece hediye alıyorsanız bu huzursuzluk yaratabilir. Diğerinin ne istediğini hangi sevgi dilini istediğini iyice anlamanız gerek. Bazı kişiler hediye sevmez, sadece güzel sözler ister bazıları ise güzel söz sevmez hediye ister. Siz eğer onun ne istediğini bilmeden yaparsanız zaten yerini bulmayacaktır. Bu yüzden ilk önce partnerinizi tanıyın. Eğer tanımadan yapacağınız şeyler daha çok aşkınızı bozabilir.

Sonuç

İlişkilerin canlanması belki imkansız gibi görünse de aslında yapacağınız birkaç durum ile değiştirebilirsiniz sadece istemeniz yeterlidir. Ayrıca en önemli şey karşı tarafını ne kadar tanıdığınızdır eğer karşı tarafı iyi tanıyorsanız daha kolay ilişiniz canlanacaktır.

“Aşk yeniden nasıl canlanır” üzerine 6 yorum

  1. mustafa dağdelen says:
  2. melike bayar says:
  3. MAHMUT ÖZER says:
  4. SELİN YILMAZ says:
  5. GÖKHAN YAKIŞIR says:
  6. MELİKE ÇELİK says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir