Aşık olduğunu nasıl anlarsın
15 May, 2018 6:51 tarihinde eklendi

Aşık olduğunu nasıl anlarsın

Aşık olduğunu nasıl anlarsın

Aşık olduğunu nasıl anlarsın

Aşık olduğunu nasıl anlarsın veya size aşık olan birini nasıl anlarsınız.  Aslında birinin size aşık olduğunu anlamanız pek zor değildir. Sadece farkları anlamanız gerek.  Bu yazımızda birinin size aşık olduğunu veya sizin aşık olup olmadığınızı tam olarak anlamanız için yazdık.

İlk görüşte aşk tabi ki mümkündür. İçiniz alev alev yanıyor ve biz şeyler sizi sarıyordur. İçinizde anlamsız bir sevgi vardır. Yıldırım gibi içinize düşmüş onu görünce ne yapacağınızı bilmediğiniz bir duruma düşmüş olmanızda gayet doğaldır. Aşık olmanın en güzel yanlarından biri ise aşk konusunda her zaman hazırlıksız olmanız. Aşk isteyerek gelmez.  Aşık olduğunu anlamanın yolları veya aşık olduğunu anlamanın belirtilerini yazacağız.

  • Pempe yanaklar

Aşık olduğunuzda belki duygularınızı söylemekten çekinirsiniz. Belki davranışlarınızı saklama yoluna girersiniz fakat aşık olduğunuzun ilk kanıtı bedensel değişimlerdir. Endişeler bedende adrenalin yükselmesine ve oda kalp ritminin hızlanmasına neden olur. Bu kalp ritminin hızlanması terlemeye neden olur. Ayrıca aşk aynı zamanda adrenalin karşısında serotonin, dopamin, ve endorfini serbest bırakır. Bu hormonlar kan damarlarının genişlemesine neden olur. Bu yanaklarda pempeleşmeye neden olur ve ayrıca pek çok kişinin bilmediği boynun rengi de değişir. Bu renklenme bakışları üzerine çeker ve boyun insanların en kırılgan noktasıdır. Bunlardan farklı olarak kişinin seside değişir. Birini baştan çıkarmak veya onu kendine bağlamak için kadınlar daha ince sesle, erkekler daha boğuk bir ses seçer.

  • Sakarlıklar

İlginç görünmek isteriz fakat yaptığımız sadece sıradan şeyler. Etkilemeye çalışır fakat bardağımızı deviririz. Yüzeyde istediğimizi vermiş olamasakta aslında en kuvvetli sinyaller vermiş oluruz. Sakarlıklar aslında arşı tarafı etkilemenize neden olur. Ayrıca sizin yanınızda bir çok sakarlık yapmaya başladıysa bu da onun size aşık olduğunu gösterir.

  • Taktikler

Aslında yeni yeni aşık olmuşsunuz fakat sizin aşık olduğunuz kişi sizi arıyor ve sizle buluşmak istiyor fakat siz bunu kabul etmeyip bir işiniz olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu gayet doğaldır çünkü siz aşıksınız ve siz karşı tarafın size aşık olduğuna emin değilsiniz ve kaçma girişiminde bulunuyorsunuz. Bu zamanla düzelecektir eğer siz onun size aşık olduğunu anladığınızda böyle taktiklerden vazgeçeceksiniz.

  • Direnmek

Hayır ben onunla olmam!!! O benim tipim değil!!! gibi sözler söyleyebilirsiniz. Yeni başlayan bir aşık en büyük işaretlerinden biri direnmektir. Ayrıca siz arzularınızdan kaçtığınız için onu hayatınızda yer etmesini istemesiniz. Bu da yeni bir aşık başlangıcı olacaktır. Fazla direnmek aşkı bitirmez sadece fazladan zaman kazandırır.

  • Yansıtmalar

Yeni başlayan bir aşkın en büyük işaretlerden biride kendimiz en yalın haliyle mutlu bir geleceğe yansıtma eğilimidir.  Siz onu hayatınıza yansıtır ve onu hayatınızda en çok değer verdiğiniz kişi olarak görmeye başlarsınız.

  • Güzelleşmek

Aşık olacağımız biri ile yeni tanıştığımızda, engelleri en aza indirmeye ve suç ortağı aramaya başlarız. bu yüzden daha güzel ve daha iyi görünmek isteriz. Zaten aşık olduğunuzda iki tarafta kendini daha çok sever ve kendini çok daha güzel zanneder. Bunun kötü tarafı ise bizi gerçeklere körleştirme ihtimalidir.

 

avatar
4 Yapılan Yorumlar
0 Yorumlara Yanıtlar
0 Yorumları Takip edenler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
4 Yorum yazarları
mustafa dağdelenmelike bayarMAHMUT ÖZERSELİN YILMAZ Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa dağdelen
Üye
mustafa dağdelen

aık olduğunu nasıl anlayacağımız konusunda güzel bir yazı olmuş 😀

melike bayar
Üye
melike bayar

Aşk konusunda mükemmel bir yazı olmuş teşekkür ederim mavi dergi yönetimine

MAHMUT ÖZER
Üye
MAHMUT ÖZER

bende aşık olmak isterim fakat işler güçler 😀

SELİN YILMAZ
Üye
SELİN YILMAZ

aşık olduğunu anlamak için bence karşı tarafın çok güzel bakması gerek 😀 hemen etkileniyom 😀